Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Електронне
звернення

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Попередимо захворювання

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка характеризується токсичним  ураженням серцево-судинної, нервової систем та надниркових залоз, а також запальним процесом з фібринозним нальотом, який  знаходиться в  місці  входу інфекції.

Раніше дифтерія була в основному захворюванням дитячого віку. Зараз все змінилось – на дифтерію хворіють як діти, так і дорослі.

Ураження життєво-важливих органів та систем організму може привести до смерті хворого, особливо при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та пізно початому специфічному лікуванні.

Збудником дифтерії є мікроб – так звана дифтерійна паличка. Вхідними воротами інфекції частіше всього є слизові оболонки ротоглотки, гортані та носа. В рідкісних випадках  збудник  дифтерії  проникає в організм через кон’юктиву ока, шкіру, рани або слизові оболонки статевих органів.

Джерелом збудника дифтерії являються хворі та безсимптомні носії (особи, у яких збудник міститься в організмі, але не викликає хвороби). Особливо небезпечні хворі дифтерією ротоглотки, так як вони найбільш активно виділяють збудника хвороби в зовнішнє середовище при диханні, кашлі та чханні.

Зараження інших людей проходить при вдиханні повітря, забрудненого збудниками дифтерії.

Такий шлях передачі хвороби найбільш активно працює при порушенні  статутних вимог щодо розташування особового складу: недостатня площа та об’єм  спальних приміщень та навчальних класів, погана вентиляція  приміщень і непроведення профілактичних провітрювань; нерегулярне та неякісне проведення прибирання приміщень.

Першими клінічними проявами цієї небезпечної хвороби є симптоми звичайної ангіни: біль у горлянці, першіння, поява нальоту на миндалинах, погіршення самопочуття та підвищення температури тіла.

Профілактика специфічна – Включає планову вакцинацію і ревакцинацію населення, згідно Українського Національного календаря вакцинації. Здійснюють її вакцинами, що містять адсорбований дифтерійний анатоксин .

Профілактика не специфічна – Включає своєчасну ізоляцію хворих і носіїв токсигенних коринебактерій. Виписувати хворих потрібно після двократного негативного результату бактеріологічного дослідження слизу з ротоглотки. У закритих колективах після ізоляції хворого протягом 7 діб проводять термометрію та огляд контактних осіб, однократно проводять їм бактеріологічне дослідження.

Станом на 2018 рік в Україні існує загроза поширення захворювання серед населення через велику кількість невакцінованих громадян.

Дуже важлива профілактика дорослого населення. Особливу увагу при імунізації дорослих приділяють особам, які перебувають у групі ризику — їх прищеплюють першочергово. Так, першими вакцинують:

  працівників обслуговуючої сфери;

  персонал шкільних та дошкільних установ;

  викладачів і студентів;

  осіб, які проживають у гуртожитках;

  працівників медичної сфери.

Головним способом профілактики дифтерії є проведення вакцинації.

 

 

Начальник відділу
державного нагляду за дотриманням
санітарного законодавства
Снігурівського міжрайонного управління
Головного управління
Держпродспоживслужби
в Миколаївській області                                                                        Домбровський О.Я.
Поділитися:

Дата: 09.09.2019 | 15:04


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

237

Всього хворіє

198

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога