Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

У Снігурівці відкрили Музей бойових дій на Сході України

Герої не вмирають і не вмруть,
Героїв пам’ятатимуть віками.
Їм славу вічну віддають
І голову схиляють перед вами.

 

Більше п’яти років минуло з часу подій на Майдані та загибелі Небесної сотні, досі тривають запеклі бої на Сході. Українці, а серед них – і наші земляки, які з честю захищають кордони нашої держави, ведуть боротьбу за її єдність та цілісність.

Найвищою нагородою тим, хто уцілів, –  є життя, а для загиблих – пам’ять. Ми не можемо змінити хід історії. Єдине, що усім нам під силу – зробити все можливе, аби пам’ять про героїв жила вічно.

Сьогодні, 11 липня 2019 року в день п’ятої річниці подій під Зеленопіллям, в місті Снігурівка на базі районного будинку культури було відкрито Музей бойових дій на Сході України. У заході взяли участь голова райдержадміністрації Інна Бойко, волонтер та депутат обласної ради Андрій Закусілов,  голова ГО “Асоціація учасників та інвалідів Антитерористичної операції” Ілля Шполянський, представники Благодійного Фонду “Волонтери Снігурівщини”, представники Благодійного Фонду Ігоря Бриченка “Крокуємо з турботою” разом з Світланою Бриченко, представники ГО ветеранів, учасників антитерористичної операції, матерів та дружин військовослужбовців «Разом ми – сила», члени сімей загиблих військовослужбовців, учасники АТО/ООС, місцеві підприємці та мешканці міста.

Створення музею – результат наполегливої кропіткої праці його завідувача — директора історико-краєзнавчого музею Ірини Мочаліної, а також небайдужих людей – волонтерів, підприємців та учасників АТО. Ремонтні роботи приміщення було здійснено за кошти районного бюджету.

Не можна недооцінювати події, які зараз відбуваються на території нашої країни. Треба пам’ятати, що вже шостий рік триває війна. Я висловлюю слова щирої вдячності тим, хто воював, тим, хто зараз на фронті, тим, хто зараз в тилу. Велика подяка вам за те, що ви бороните спокій наших громадян. Низький уклін матерям та жінкам хлопців, які загинули на полі бою. Усі ці події назавжди залишаться у нашій пам’яті, ми завжди пам’ятатимемо хлопців, які загинули. Усі ці експонати будуть нагадуванням для дітей та дорослих відвідувачів цього музею про те, які події відбуваються у нашій країні. Я бажаю усім нам, щоб ця війна найшвидше закінчилася перемогою. Перемогою нашої української держави”, — зазначила очільниця району Інна Бойко.

Під час церемонії відкриття музею, честь перерізати стрічку надали членам родин загиблих військовослужбовців — Ользі Платоновій, Артему Платонову та Світлані Марквас.

Інна Бойко щиро подякувала усім, хто долучився до створення та відкриття музею та нагородила їх грамотами.

Також, слова подяки висловили голова громадської організації ветеранів, учасників антитерористичної операції, матерів та дружин військовослужбовців «Разом ми – сила»  Марія Коцар та мати загиблого учасника бойових дій Ольга Платонова. Від імені бійців, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, виступив учасник АТО Олександр Воробйов. Присутні бійці-морпіхи передали музею вимпел 36-ї окремої бригади морської піхоти.

У своїй промові Ілля Шполянський наголосив, що відкриття даного музею бойових дій на Сході України є результатом тісної плідної співпраці між районною владою та ГО ветеранів, учасників антитерористичної операції, матерів та дружин військовослужбовців «Разом ми – сила» і волонтерами.

Загиблого учасника бойових дій на Сході України Ігоря Маркваса було нагороджено відзнакою “Герой Миколаївщини” (посмертно). Відзнаку Ілля Шполянський вручив дружині загиблого героя – Світлані Марквас.

Наостанок, на знак вдячності та пошани, для покладання квітів були відправлені делегації до Стели борцям за волю та незалежність України та до могил наших земляків Платонова Сергія Сергійовича і Маркваса Ігора Йосиповича, які загинули під час антитерористичної операції.

 

Я дивлюсь на світлини бійців,
Щирі посмішки, втомлені очі,
Сиві скроні та безліч рубців…
А мій розум сприйняти не хоче:
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні.
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.
Саме тут всі її вояки
Схід країни від зла захищають,
Б’ються  на смерть мої земляки,
Кров’ю землю святу поливають.
Щоб країна ввійшла в майбуття
Вільна, сильна, без чвар та війни,
Віддають найцінніше – життя –
України найкращі сини!
 
Поділитися:

Дата: 11.07.2019 | 17:54


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

259

Всього хворіє

220

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога