Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Профілактика безпеки праці – запорука зменшення виробничого травматизму

Питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань були, є і повинні залишатися важливими та актуальними на будь-якому підприємстві. Підвищена увага до проблем безпеки праці пояснюється тим, що, незважаючи на заходи, які вживаються роботодавцями, рівень виробничого травматизму в цілому залишається на високому рівні.

Згідно з вимогами чинного законодавства про охорону праці до переліку завдань, що віднесено до компетенції управління соціального захисту населення Снігурівської райдержадміністрації входять облік і аналіз виробничого травматизму та профзахворювань.

Одним із найбільш наочних показників прагнення роботодавців дотримуватися умов безпечної праці є статистика у сфері виробничого травматизму і професійних захворювань.

За 5 місяців 2019 року на підприємствах району стався 1 нещасний випадок, в якому постраждала 1 особа. Професійних захворювань за цей період не зафіксовано.

Основними причинами травмування працівників є: невиконання вимог інструкцій з охорони праці та невиконання посадових обов’язків як посадовими особами підприємств, так і самими працівниками. Така ситуація викликана безвідповідальним ставленням до своїх посадових обов’язків роботодавців і недбалим ставленням до власного життя та здоров’я самих працівників. Саме тому хочеться звернути особливу увагу роботодавця на виконання статті 13 Закону України “Про охорону праці”, згідно з якою роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Управлінням соціального захисту населення Снігурівської райдержадміністрації постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з наданням методичних рекомендацій щодо здійснення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та інших випадків загрози здоров’ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці.

Під час проведення відповідної роботи особлива увага звертається на наявність колективних договорів, якість складання розділу “Охорона праці” та комплексних заходів щодо покращення умов праці робітників, наявність посадових інструкцій, інструкцій з охорони праці, проходження навчання та інструктажів з охорони праці працівниками, своєчасне проведення атестації робочих місць, медоглядів.

Незважаючи на роботу, яка проводиться в районі, ризик травмування та професійної захворюваності на багатьох робочих місцях залишається доволі високим, а тому забезпечення належного рівня роботи з питань охорони праці на кожному підприємстві, в установі, організації має стати справою честі для роботодавців, адже безпечні умови праці – це життя та здоров’я працівників.

Одним із заходів впливу за порушення встановлених норм законодавства про охорону праці є адміністративні заходи впливу.

Законом України від 17.05.2012 № 4714-ІV «Про внесення зміни до статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про працю» передбачено відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці у вигляді накладення штрафу на працівників від чотирьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (68 грн – 170 грн) і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн – 680 грн).

За порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення визначено відповідальність у вигляді накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн).

 

Т. БУДНІК – начальник відділу з питань праці та

зайнятості населення управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Поділитися:

Дата: 03.06.2019 | 21:21


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

238

Всього хворіє

199

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога