Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

«Обговорена реформа дасть стійкий результат щонайменше на наступні 50 років» – Юрій Ганущак

«Першочергове завдання, що стоїть перед державою – формування спроможних об’єднаних територіальних громад» – про це заявив Юрій Ганущак, провідний експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, під час робочої зустрічі з головами райдержадміністрацій, райрад, ОТГ Миколаївської області, представниками структурних підрозділів ОДА, помічниками народних депутатів України.

Про це повідомляє Миколаївський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Наша зустріч – це можливість обговорити проблеми та виклики, що стоять наразі перед районними радами та районними державними адміністраціями на шляху впровадження наступного етапу реформи децентралізації – створення госпітальних округів та укрупнення районів. Варто шукати спільні рішення разом, тому фідбек дуже важливий» – підкреслив Валентин Бойко, директор Миколаївського ЦРМС.

Юрій Ганущак звернув увагу на адміністративно-територіальний устрій базового та районного рівнів Миколаївської області. «Перше завдання – зробити базовий рівень, що передбачає функціонування спроможних обʼєднаних територіальних громад. На Миколаївщині вже створено 41 ОТГ, 12 із яких готуються до виборів 30 червня. Кожна громада має довести свою спроможність, а держава – виконати функцію «Робіна Гуда», приєднавши слабкі громади до сильних, люди мають право отримувати якісні послуги. Наразі Кабінет Міністрів вже працює над розробкою методики оцінки громади. ОТГ здійснюють владу і несуть відповідальність за свої рішення» – коментує експерт.

За його словами, на період завершення реформи в Україні планується створення 1100 ОТГ, в гіршому випадку – 1600 ОТГ. Юрій Іванович акцентував увагу, що для громад «вибори в грудні 2019 року – це останній шанс застрибнути в потяг, що вже набрав оберти».

Щодо наступного етапу децентралізації, перед державою стоїть питання про прийняття закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України», що передбачає реформування районного рівня. «На Миколаївщині існують 19 районів. В подальшій перспективі планується їх укрупнення до чотирьох – Миколаївського, Первомайського, Вознесенського та Східного (Баштанського). Межі районів змінюватися не будуть, райдержадміністрації будуть функціонувати на рівні районів, їх буде також чотири. Сенсу в збереженні райрад я не бачу» – коментує Юрій Іванович.

Експерт запевнив в успішному завершенні реформи: «Переконаний, обговорена реформа дасть стійкий результат на наступні щонайменше 50 років. Наше завдання – звести до купи ресурси, повноваження та відповідальність».

Поділитися:

Дата: 16.05.2019 | 8:18


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

7

Всього одужало

4

Всього хворіє

3

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога