Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Обговорили питання зменшення тарифу на воду з каналів зрошувальних систем для сільгосппідприємств району

У вівторок, 7 травня 2019 року, в райдержадміністрації відбулась робоча нарада за участі керівництва району, народного депутата України Андрія Вадатурського, сільгосптоваровиробників Снігурівського та Вітовського районів, директора ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» Валентина Лінченко та заступника директора Департаменту АПК ОДА Віктора Твердого. Метою даної зустрічі було обговорення та пошук шляхів вирішення питання зменшення ціни на воду, яка подається зі зрошувальних каналів для поливу сільськогосподарських культур. За словами сільгоспвиробників, ціна за 1 куб води з каналів ІЗС є необґрунтовано завищеною, що в свою чергу в будь-якому разі негативно відобразиться на цінах вирощуваної сільськогосподарської продукції та зниження її рентабельності. Слід також враховувати те, що наша область та зокрема Снігурівський район входять до так званої зони ризикового землеробства. Тому, питання зрошення сільськогосподарських земель є вкрай актуальним.

Під час попередніх зустрічей з фермерами Снігурівського та Вітовського районів, начальник Управління каналів річки Інгулець Тарас Кот довів  до відома сільгоспвиробників, що основною причиною підвищення тарифу стало збільшення ціни на електроенергію. До цього не були готові ані фермери, ані управління каналів. В ході попередніх зустрічей було обговорено декілька можливих варіантів, які дозволили б знизити ціну на воду. За словами Тараса Кота, від УКРІ були направлені звернення у відповідні інстанції, проте, «віз і нині там». Тому, для вирішення даного питання очільниця району Інна Бойко ініціювала проведення цієї наради за участі нардепа та керівників відповідних установ області.

В ході жвавих дебатів, учасники зустрічі виокремили ряд найбільш важливих заходів, спрямованих на зниження тарифу на воду зі зрошувальних каналів. Зрозуміло, що вплинути на зниження вартості електроенергії, як складової тарифу, шляхом внесення народними депутатами відповідних змін до законодавства в короткі строки практично нереально. Тому, присутні сконцентрувалися на можливості отримання компенсації від держави для УКРІ за електроенергію або ж за низьку якість води через шкідливі викиди в річку Інгулець, що в свою чергу призводить до підвищення рівня засоленості зрошуваних земель.

Окрім того, в майбутньому на вартість води може вплинути проведення реконструкції Інгулецької та Явкінської зрошувальних систем, що дозволить зменшити втрати води. Як повідомив заступник директора Департаменту АПК ОДА Віктор Твердой, в кінці минулого року було прийнято програму розвитку водного господарства на наступні чотири роки, яка передбачає виділення коштів з Державного бюджету на реконструкцію зрошувальних систем, в тому числі Інгулецької та Явкінської.

Підбиваючи підсумки, Андрій Вадатурський відмітив, що зі свого боку він сприятиме вирішенню даного питання. Наступна нарада відбудеться орієнтовно через два тижні.

Поділитися:

Дата: 08.05.2019 | 11:12


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

418

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога