Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

В Снігурівці відзначили першу річницю створення Інклюзивно-ресурсного центру

Створення та розвиток  вищезазначеного центру,  організація успішної соціалізації дітей з особливими потребами в освітній простір – це результат злагодженої співпраці керівництва області, районної влади та депутатів усіх рівнів. 27 квітня 2018 року рішенням сесії Снігурівської районної ради створено Інклюзивно-ресурсний центр Снігурівської районної ради Миколаївської області, 17 травня 2018 року між Миколаївською обласною державною адміністрацію та Благодійним Фондом Порошенка підписано Меморандум про співпрацю.

Участь у святковому заході з нагоди першої річниці створення ІРЦ взяли голова райдержадміністрації Інна Бойко, голова райради Тетяна Мезіна, депутат облради Андрій Закусілов та представники соціальних служб та освіти району.

Я пишаюсь тим, що Снігурівський ІРЦ є достойним прикладом впровадження інклюзивної освіти в області. Я дякую депутатам обласної та районної рад, керівництву області і всім, хто надав допомогу в створенні центру. Дуже вдячна директору ІРЦ Юлії Клапчук та начальнику відділу освіти Любові Мендус, що за досить короткий час змогли підібрати команду однодумців, які живуть цією справою і думають про майбутнє і розвиток цього центру. І ми раді їм в цьому допомагати”, – зазначила Інна Бойко, після чого разом з Тетяною Мезіною вручили директору ІРЦ Юлії Клапчук сертифікат на 10 380грн.

Відрадно, що депутати Миколаївської обласної ради від політичної партії «Наш КРАЙ» з розумінням віднеслися до впровадження інклюзивних інновацій та перші надали власну спонсорську допомогу на проведення ремонтних робіт, оснащення та розвитку інклюзивно-ресурсного центру. Слід зазначити, що завдяки постійній матеріальній підтримці Андрія Закусілова фахівці Центру мають можливість безперервно вдосконалювати свій професійний рівень шляхом участі у семінарах, тренінгах щодо успішної інтеграції дітей з ООП в соціум як обласного так і всеукраїнського рівня.

Окрім того, сьогодні під час заходу депутат облради Андрій Закусілов від партії “Наш Край” та від імені Юрія Кормишкіна передав директору ІРЦ Юлії Клапчук мультимедійне обладнання для потреб Центру.

Задля створення належних матеріально-технічних умов, облаштування ІРЦ із державної субвенції виділено майже 163 тис.грн, з обласного бюджету департаментом освіти і науки закуплено та встановлено майже на 500 тис. грн  інклюзивне інтерактивне, медичне обладнання. З районного бюджету виділено кошти в сумі 133 730,00 грн. на підготовчі роботи, здійснення ремонтних робіт та обладнання кабінету практичного психолога необхідними меблями для проведення діагностуючих вправ та індивідуальної корекційної роботи.  За сучасними вимогами облаштовано й кабінет вчителя-логопеда та вчителя-дефектолога.

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти протягом 2018-2019 навчального року в закладах дошкільної та загальної середньої освіти функціонують 9 груп та 18 класів, в яких створено успішне  інклюзивне середовище для  32 дітей. Команди психолого-педагогічного супруводу закладів освіти  адаптують та модифікують  освітні програми та плани, впроважують інноваційні методи та форми робот из дітьми з особливими освітніми потребами, акцентуючи увагу  на розвитку сильних сторін та корекції слабких сторін кожної дитини.  Завдяки тісній співпраці з відділом освіти райдержадміністрації на базі ІРЦ щокварталу проводяться спільні семінари, тренінги, та мастер класи щодо успішного впровадження інклюзивного навчання в закладах освіти району.

Зараз в ІРЦ на обліку перебувають 118 дітей. Відповідно до висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  наразі 85 осіб навчаються та отримують корекційно-розвиткові послуги у дошкільної та  загальної середньої освіти.

Поділитися:

Дата: 03.05.2019 | 18:00


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

7

Всього одужало

4

Всього хворіє

3

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога