Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Інна Бойко: “Робота по ліквідації стихійної торгівлі має бути посилена”

Про це наголосила голова райдержадміністрації Інна Бойко в ході наради з питань запобігання стихійної торгівлі, яка відбулась 25 квітня 2019 року за участі представників Держпродспоживслужби, поліції, КП “Снігурівський ринок” та міської ради.

Протягом останнього часу зі скаргами до районної влади почали звертатися місцеві підприємці, які ведуть діяльність на території ринку. Справа в тім, що для цих підприємців створюються неконкурентні умови продажу продуктів харчування, оскільки ту ж продукцію реалізують немісцеві підприємці за межами ринку по заниженій ціні. Це викликає чималий шквал обурення у підприємців, що працюють на території ринку, які сумлінно платять податки, в тому числі й ринковий збір. Більш того, їх продукція проходить лабораторні дослідження перед тим, як потрапити на прилавки ринку. Зрозуміло, що це відображається на їх цінах, проте, підприємці в будь якому випадку відповідають за якість своєї продукції. Чого не можна сказати про тих осіб, які торгують домашньою ковбасою та іншою продукцією тваринного та рослинного походження за межами ринку.

Кілька років тому, були внесені зміни в рішення виконкому міської ради, які дозволяють здійснювати торгівлю продуктами харчування на визначених місцях, хоча, раніше дозволялося продавати лише овочеву продукцію. Але під поняття “продукти харчування” підпадає і м’ясо, риба, ковбаси, тощо. І саме на це рішення виконкому і посилаються підприємці під час перевірок. От тільки санітарних норм, на жаль, як правило ніхто не дотримується. Тому, у працівників Держпродспоживслужби виникає закономірне питання – хто відповідатиме за отруєння, якщо таке трапиться?

Головний спеціаліст ГУ ДПСС Юлія Румега наголосила, що точки продажу харчових продуктів тваринного походження, які знаходяться за територією ринку мають бути обладнані згідно з вимогами санітарних норм. Проте, на практиці це виглядає зовсім інакше. Хоча деякі відкрито нехтують і цим, торгуючи у не відведених для цього місцях.

Очільниця району висловила чітку позицію, що боротьба зі стихійною торгівлею має бути посилена.

Якщо люди хочуть займатися торгівлею продуктів харчування, вони погоджуються з тими умовами, які передбачені для даної діяльності. Торгівля в непризначеному для цього місці – це стихійна торгівля і порушення правил благоустрою. Тому, з цим потрібно боротися. Особливо це стосується і підприємців, які не дотримуються санітарних вимог та правил поза межами ринку. Підприємці мають здійснювати свою діяльність в рівних умовах.” – підкреслила Інна Бойко.

Очільниця району рекомендувала зробити виключення для літніх людей, які продають овочі, оскільки для цієї категорії населення це ледве не єдине джерело доходу окрім пенсійних виплат.

За словами заступника начальника відділу поліції Олександра Чебанова, фахівцями ВП ГУНП вже розроблено графік, за яким правоохоронці будуть перевіряти об’єкти торгівлі. До проведення перевірок долучатимуться представники Держпродспоживслужби та міської ради.

Окрім того, було рекомендовано активізувати роботу адмінкомісії при міській раді.

Поділитися:

Дата: 26.04.2019 | 9:20


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

238

Всього хворіє

199

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога