Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Електронне
звернення

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Право на відпуски та виплата відпускних згідно законодавства

Право на оплачувану щорічну відпустку передбачено ст. 45 Конституції України. Умови, тривалість і порядок надання відпусток визначено Кодексом законів про працю України,  Законом України «Про оплату праці», Законом України «Про відпустки» та іншими законодавчими актами.

Право на відпустку мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від виду діяльності та галузевої приналежності, а також громадяни, які працюють за трудовим договором у фізичної особи (ч. 1 ст. 2 Закону «України «Про відпустки».

Тобто сумісники та працівники, які працюють на режимі скороченого робочого часу, мають рівні з іншими працівниками права на отримання щорічної відпустки.

Гарантована ст. 75 КЗпП України  і ст. 6 Закону «України «Про відпустки»  тривалість щорічної основної відпустки становить не менше ніж 24 календарних днів.

Чинним законодавством передбачене також установлення більшої тривалості відпусток для певних категорій працівників.

До того ж ст. 7 та ст. 8 Закону України «Про відпустки» передбачено можливість надання працівникам щорічних додаткових відпусток.

Загальна тривалість щорічних основної та додаткової відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірських роботах, — 69 календарних днів (ч. 3 ст. 10 Закону України «Про відпустки»).

Конкретна тривалість щорічної та додаткових  відпусток встановлюється колективним договором за кожним видом робіт, професій і посад або трудовим договором.

Відповідно до ч. 10 ст. 10 Закону України «Про відпустки» та ч. 4 ст. 79 КЗпП України, черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або вповноваженим ним органом за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. Під час складання графіків ураховуються потреби виробництва, особисті інтереси працівників і можливості для їх відпочинку.

Згідно вимоги ч.4 ст.11 Закону України «Про відпустки»  передбачено, що ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд забороняється.

Щорічні (основна та додаткові) відпустки надаються працівникам зі збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати (ст. 74 КЗпП України).

Оплата відпусток працівникам проводиться   згідно постанови Кабінету Міністрів України №100 від 8 лютого 1995 року „Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати”, тобто обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Виплата заробітної плати за час щорічної відпустки найманим працівникам проводиться згідно вимог ст.21 Закону України „Про відпустки”, якою передбачено, що заробітна плата працівникам за час відпустки (відпускні) виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

При звільненні працівникам нараховується компенсація за невикористані ними відпустки згідно  вимогам ч.1 ст.83 КЗпП України.

Виплата заробітної плати за час відпустки – є мінімальною державною гарантією в оплаті праці (ч. 1  статті 12 Закону України «Про оплату праці»).

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII внесені зміни до ст.265 КЗпП України щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

  • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (41730 грн).

Порушення термінів виплати відпускних є підставою для накладення адміністративного штрафу, передбаченого cт.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в розмірі вiд 30 дo 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 дo 1700 грн).

 

 

 

 

 

Л.КУЗЬМИЧ – головний спеціаліст

відділу з питань праці та зайнятості

населення УСЗН райдерджадміністрації

Поділитися:

Дата: 23.04.2019 | 9:36


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

237

Всього хворіє

198

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога