Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Указом Президента України від 18 серпня 2006 року в нашій державі офіційно встановлено День охорони праці, що має відзначатися щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці.

Мета заходу – привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до вирішення питань охорони праці, забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні, здорові та безпечні умови праці, надання всебічної підтримки потерпілим на виробництві працівникам, вшанування пам’яті загиблих.

У 2019 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність пристосовуватися до мінливих обставин, забезпечити ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці, створити ефективно ризикоорієнтовану систему управління охороною праці.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підгрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави.

Вітовське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України відповідно до вимог ст.50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» здійснює реалізацію одного із основних своїх завдань – проведення профілактичних заходів по запобіганню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які направлені на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів.

Ця робота ведеться в тісній співпраці з органами державного управління, управліннями праці та соціального захисту населення, управлінням Держпраці у Миколаївській області, нашими соціальними партнерами: профспілками, роботодавцями.

Ситуації  стану виробничого травматизму не дає нам право на спокій, заставляє зробити висновок, що не все робиться щоб забезпечити ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці.

Так протягом  2018 року  на  підприємствах, організаціях та установах Вітовського та Снігурівського районів Миколаївської області, Корабельного району м. Миколаєва сталося 20 нещасних випадків, із них пов’язані з виробництвом 15 (1 нещасний випадок в Снігурівському районі), в результаті яких 7 працівників отримали стійку втрату працездатності, один працівник загинув.

В порівнянні в 2017 році сталося 9 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, травми отримали 9 працівників, один працівник загинув.

По видам подій нещасних випадків, що сталися в 2018 році на першому місці є події : падіння потерпілих – 6 нещасних випадків (майже половина від загальної кількості), пригоди на транспорті – 4, дія предметів та деталей, що рухаються -3; дія підвищених температур та травмування іншими особами – по одному нещасному випадку.

По причинам нещасних випадків –  більшість  нещасних випадків сталося по організаційним причинам  –  93%) основні із яких є:

  • порушення трудової і виробничої дисципліни через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків – 12  н/в;

–     порушення правил безпеки руху – 2.

Найбільш травмонебезпечним підприємством є підприємство ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», на якому сталося в минулому році 5 нещасних випадків

Всі нещасні випадки, випадки професійних захворювань розслідуються тільки за участю представників Вітовського відділення Фонду. Під час розслідування аналізуються причини нещасних випадків, по кожному із них розроблені заходи по усунення причин нещасного випадку, недопущенню їх в майбутньому.  Своєчасність проведення розслідування сприяє забезпеченню потерпілим на виробництві гарантованого державою соціального захисту, підвищує якість та ефективність соціальних послуг. Якщо працівник отримав травму, то він потребує негайного вирішення ряду питань, термінового втручання Фонду, бо потерпілому необхідні кошти на покупку ліків та інші витрати.

За несвоєчасне надання повідомлення про нещасний випадок  на виробництві до адміністративної відповідальності в 2018 році притягнуто двох  керівників підприємств.

Успішна привентивна діяльність по попередженню виробничого травматизму потребує глибокого знання виробничої ситуації на кожному підприємстві, всебічного аналізу умов праці, ретельного вивчення видів і причин нещасних випадків, типових небезпек, соціальної структури і фахового складу трудового колективу.

Працівники Відділення є помічниками , радниками і консультантами страхувальників.  Тому вони часто відвідують підприємства, бувають в трудових колективах, вивчають стан безпеки праці безпосередньо знаходячись на виробництві.

Для пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці  використовуються такі методи роботи, як надання страхувальникам і застрахованим особам консультацій та проведення інформаційно-роз’яснювальної  роботи.

Перш за все до них доводяться вимоги існуючого законодавства про охорону праці, про соціальний захист, про відповідальність за порушення нормативних актів з охорони праці, аналіз стану травматизму.

Надаються консультації, проводяться семінари-навчання для фахівців з охорони праці, надається допомога по впровадженню прогресивних систем охорони праці, в розробці профілактичних заходів, нормативних документів, в організації навчання з охорони праці, пропагандується досвід роботи кращих підприємств.

Так, приватне сільськогосподарське підприємство «Агрофірма «Роднічок» прийняло участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці» у 2018 році і за результатами роботи визнано кращим в категорії: «від 250 працівників», «Виробництво продовольчих товарів».

Вектор реформування сфери безпеки та гігієни праці передбачає докорінні зміни в підходах до управління охороною праці.

Зважаючи на важливість забезпечення створення та ефективного функціонування системи управління на кожному підприємстві, звертаємось до всіх керівників і працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, профспілкових організацій із закликом забезпечити виконання вимог Закону України «Про охорону праці» щодо необхідності впровадження системи управління охороною праці.

Організаційний комітет з підготовки та проведення у 2019 році заходів з нагоди дня охорони праці в Україні закликав всіх роботодавців проаналізувати організацію своєї роботи  по створенню безпечних та здорових умов праці,  вжити вичерпних заходів, які дадуть змогу запобігати нещасним випадкам і професійним захворюванням не лише 28 квітня, але й впродовж всього року.

Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.

 

 

Головний спеціаліст Снігурівського представництва

Вітовського відділення управління  виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

Зайцева Г.В.

Поділитися:

Дата: 22.04.2019 | 13:09


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

418

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога