Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Про заходи щодо наповнення місцевих бюджетів Миколаївської області та економного використання бюджетних коштів

Протягом першого кварталу  2019 року  райдержадміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування  проведена робота з наповнення місцевих бюджетів району,   оцінено кожне дохідне джерело, резе­рви його адміністрування та збору.

На міжвідомчих  апаратних  нарадах за участі голови райдержадміністрації, голови районної ради, заступників  голови райдержадміністрації,  керівників структурних  підрозділів райдержадміністрації, керівників  підприємств та установ різних форм власності,   міського і сільських голів   розглядалися питання  виконання місцевих бюджетів,  розроблялися  заходи по прийняттю ефективних рішень, спрямованих на мобілізацію доходів  державного та місцевих бюджетів.

Розпорядженням голови  райдержадміністрації від 21.03.2016року№113  рекомендовано  міському та сільським головам  затвердити заходи по наповненню місцевих бюджетів  додатковими джерелами надходжень не менше 2-х відсотків доходів загального фонду.

Фінансовим  управлінням райдержадміністрації здійснюється контроль за обсягами доходів при затвердженні та внесенні змін до місцевих бюджетів та  постійно  проводиться моніторинг  очікуваних надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів.

В результаті проведеної роботи за підсумками першого кварталу 2019 року  суб’єктами  підприємницької діяльності  та фізичними особами  на території району до зведеного бюджету перераховано податків і зборів у сумі  22734,7тис.грн, у тому числі: до загального фонду 22705,1тис. грн., до спеціального фонду – 29,6тис. гривень(без врахування власних надходжень).

Планові показники по податкам і зборам загального фонду зведеного бюджету Снігурівського  району  не досягнуто на 13,2 відсотків, або на   3450,9 тис.грн в зв’язку з їх завищенням через відсутність надходжень в повному обсязі міжбюджетних трансфертів з державного бюджету.   Планові показники по податкам і зборам загального фонду зведеного бюджету Снігурівського району   виконано на 86, 8 відсотків,  в тому числі: по податку та збору на доходи фізичних осіб- 74,6 відсотків через завищені планові показники,  по акцизному податку- 41,0 відсотків через відсутність надходжень акцизного податку за пальне,  по податку  на майно- 110,0 відсотків,  по єдиному  податку- 107,6 відсотків,  по платі за надання адміністративних послуг- 158,1 відсотків.

За   перший квартал 2019 року  до загального фонду зведеного бюджету Снігурівського району надійшло  4577,9 тис.грн єдиного податку, в тому числі: єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників – 2709,7тис. грн. Надходження єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників у звітному періоді збільшилися  порівняно з відповідним періодом минулого року на 29,8тис. грн, або на  1,1 відсотків .

До спеціального фонду зведеного бюджету Снігурівського району надійшло  23,8 тис.грн екологічного податку.  До бюджету розвитку надійшло 5,8 тис.грн пайової участі  у розвитку інфраструктури населеного пункту.

З метою збільшення надходжень податку та збору  на доходи фізичних осіб  та в цілому надходжень до місцевих бюджетів протягом першого кварталу  2019 року  Снігурівської ДПІ Баштанського управління ГУ ДФС у Миколаївській області проводилася  масово роз’яснювальна  робота з керівниками підприємств та  фізичними особами – підприємцями.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації  проведено   обстеження  щодо легалізації зайнятості та  надано інформаційно-роз’яснювальну роботу  108 суб’єктам господарської  діяльності.

За звітний період поточного року  внесено  до реєстру 350  декларацій громадян, які самостійно обробляють  земельні ділянки (паї).

Фахівцями Снігурівської ДПІ Баштанського управління ГУ ДФС у Миколаївській області  постійно ведеться моніторинг  та аналіз поданих  платниками податків  розрахунків земельного податку та орендної плати за землю. При виявлені порушень норм податкового законодавства орендодавці та орендарі одержують повідомлення щодо дотримання норм чинного законодавства та ведеться робота по  усуненню порушень.

В районі проведена робота по перереєстрації договорів оренди  земельних паїв.  Нараховано  128,8 млн.грн   орендної плати.    Протягом  2019 року  до   бюджетів  має  надійти  податку  на   доходи   фізичних    осіб  23,2 млн.гривень.

За даними звіту  Головного  управління ДФС у Миколаївській області   податковий борг по зведеному бюджету  Снігурівського району  за січень-лютий  поточного року зменшився на 114,9тис.грн та станом на 01.03.2019 року склав  3344,2тис.грн  за рахунок зменшення податкового боргу по надходженням податку та збору  на доходи фізичних осіб на 31,1тис.грн, податку на майно  на  117,3тис.грн.  Податковий борг по єдиному податку збільшився на 28,4 тис.гривень.

Місцевими бюджетами району при формуванні та затвердженні бюджетів на 2019 рік не  планувалися видатки  на  придбання автотранспортних засобів, мобільних телефонів, крім бюджету Афанасіївської сільської ради. Рішенням Афанасіївської сільської ради від 21.12.2018 №1  «Про сільський бюджет Афанасіївської сільської ради на 2019 рік» затверджено  320,0 тис.грн на придбання службового автомобіля, рішенням від 20.03.3019 №2 « Про внесення змін до сільського бюджету Афанасіївської  сільської  ради на 2019 рік»  зменшено  ці   видатки    на 120,0 тис.гривень.

З метою виконання вимог  Закону України від 24 грудня 2015р. №911-VІІІ в частині внесення змін до Переліку платних послуг,які можуть надаватися закладами культури пропонуємо внести такі доповнення: укладання договорів з авторами і видавництвами про представництво їх творів на сайті бібліотек; виготовлення рекламної продукції, бланків,візитних карток, буклетів.

В І кварталі   2019 року  районною, міською та сільськими радами не приймалися рішення щодо створення нових бюджетних установ.

Протягом  І кварталу   2019 року питання щодо надання закладам та установам статусу академічного не ініціювалися.

З метою оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на проводиться підготовка для винесення на розгляд сільських територіальних громад питання щодо закриття Новософіївської ЗОШ І-ІІ ступенів та Вавилівської ЗОШ І ступеню.

Станом на  1 квітня  2019 року  штатна чисельність працівників бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, порівняно з початком 2019 року збільшилася на 3,5 ставки. Збільшилися на 1,5 педагогічні ставки в зв»язку із збільшенням годин індивідуального навчання,   на  2,0 од. в зв»язку із відкриттям в міському ДНЗ інклюзивної групи (введено по одиниці  вихователя,  помічника вихователя).

Протягом  І кварталу 2019 року в загальноосвітніх школах скорочення працівників не відбувалося.  Наказом    Міністерства освіти України  від 5.05.2016 № 484 скасовано наказ від 13.04.2016  №433 «Про деякі питання формування штатних нормативів», яким було зобов’язано керівників навчальних закладів забезпечити скорочення на 10% керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів.

В І кварталі 2019 року   оптимізація ліжкового фонду в центральній районній лікарні не проводилася.

Головними розпорядниками коштів районного бюджету, міською та сільськими радами затверджені плани заходів з енергозбереження.

Заходами з енергозбереження передбачено контроль за ефективним використанням електрообладнання, проведення заходів по утепленню горищ, вікон,  дверей,    передбачено зниження подачі тепла в неробочий час, під час вихідних та канікул. В 2019 році заплановано капітальний ремонт покрівлі холу в опорній школі на 1189,7 тис.грн, капітальний ремонт системи опалення в міському ДНЗ №1  на 45,0 тис.грн , капітальний ремонт покрівлі сільського будинку культури в с.Першотравневе на 114,0 тис.грн.

Видатки на виплату стимулюючих надбавок та премій працівникам бюджетних установ заплановані з метою диференціації заробітної плати працівників бюджетних установ та проводилися  за умови забезпечення в повному обсязі обов»язкових виплат із заробітної плати , фінансування захищених статей видатків.

З метою  максимальної реалізації вільного і рівного доступу учнів до якісної освіти, оптимізації процесу впровадження профільного навчання у трьох закладах м.Снігурівка викладаються міжшкільні факультативи за напрямами: природничо-математичний, суспільно-гуманітарний, філологія. Під час викладання факультативів використовуються елементи технології дистанційного навчання за певними освітніми рівнями відповідно до державних стандартів освіти.

Протягом І кварталу  2019 року з метою запровадження нової моделі надання послуг музеєм  фахівцями музею проведено круглі столи, уроки пам’яті та уроки народознавства (до Дня Соборності України, до Міжнародного дня рідної мови, Шевченківський вечір, до 75-річниці звільнення Снігурівщини від нацистських загарбників, до 30-річчя виведення радянських військ із Афганістану), проводилася підготовка інформаційних довідок із архівів музею.  На базі бібліотек створено 14 безкоштовних інтернет-центрів, одним із основним завданням яких є задоволення потреб громадян у публічній інформації, забезпечено  доступ до державних та регіональних електронних інформаційних ресурсів, до інформації про електронні адміністративні послуги, до електронних фондів найбільших бібліотек України.

В   І кварталі 2019 року до сприяння діяльності закладів культури залучено благодійну допомогу організацій, меценатів та спонсорів:

В 1 кварталі 2019 році від фермерів, підприємців, населення районний будинок культури отримав меблі на суму 0,5 тис.грн, централізована бібліотечна система – меблі та комп’ютерне обладнання, жалюзі, полове покриття на загальну суму 30,0 тис.гривень.

З метою забезпечення відповідності бюджетних коштів обсягам бюджетних призначень фінансовим управлінням райдержадміністрації систематично проводиться аналіз  заявок на фінансування видатків головних розпорядників коштів районного бюджету. Постійно проводиться аналіз  відповідності зареєстрованих зобов»язань бюджетним асигнуванням. В результаті проведеної роботи кредиторська заборгованість по захищеним статтям видатків станом на 01.04.2019 року відсутня.

Протокольними дорученнями  колегії райдержадміністрації  від 05.03.2019   надано доручення  головним розпорядникам коштів районного бюджету   щодо встановлення   відповідальності за забезпеченням  у повному обсязі видатків на  виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ,  фінансування яких проводиться за рахунок коштів місцевих бюджетів; встановлення контролю за запровадженням бюджетними установами жорсткого режиму економії  енергоносіїв та проведенням розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами, при необхідності спрямування додаткового фінансового ресурсу на забезпечення видатків на оплату енергоносіїв; встановлення жорсткого контролю за платіжною дисципліною в бюджетних установах та вжиттям заходів по недопущенню утворення дебіторської та кредиторської заборгованості.

На розширених міжвідомчих нарадах за участю міського та  сільських голів, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади  розглядалися  питання  організації роботи по наповненню дохідної частини місцевих бюджетів району, по виконанню видаткової частини бюджетів, цільового та ефективного використання коштів, про стан забезпечення фінансовим ресурсом  захищених статей видатків по кожному бюджету.

Щотижня до райдержадміністрації та районної ради подається моніторинг про надходження податків і зборів до місцевих бюджетів району.

Протягом  І кварталу 2019 року  проведено 1 семінар  з головними розпорядниками коштів районного бюджету  з питань дотримання вимог Бюджетного кодексу України,    про застосування програмно-цільового методу    при плануванні та виконанні видатків  районного бюджету на 2019 рік.

В І кварталі 2019 року  направлено 2 оглядових листи сільським радам , які висвітлюють проблемні питання при плануванні та  виконанні місцевих бюджетів 2019 року.

Приміщення, які перебувають на балансі бюджетних установ та  не задіяні у виробничому процесі, надаються в оренду, переглядаються та при необхідності  укладаються нові договори оренди приміщень.

Дитячою школою мистецтв  відкрито художнє відділення на умовах самоокупності.

Власні надходження бюджетних установ спрямовуються у першу чергу на видатки, які не забезпечені асигнуваннями загального фонду районного бюджету. В І кварталі 2019 року  бюджетними установами отримано надходжень від плати     за    послуги   в сумі  1039,0 тис.грн.  Використано надходжень на 794,8 тис.грн,  з   них    направлено   на заробітну плату з нарахуваннями   161,6 тис.грн,  на придбання медикаментів 0,5 тис.грн, на    придбання   продуктів      харчування    413,1 тис.грн., на розрахунки за енергоносії  40,2 тис.грн, на   інші   поточні     видатки 122,4 тис.грн, на   капітальні    видатки 57,0 тис.гривень.

В І кварталі 2019   року   отримано     від     інших     джерел   власних надходжень   722,6  тис.грн.  Використано 668,7 тис.грн,  з них направлено   на заробітну плату з нарахуваннями  4,6 тис.грн,  на   придбання      медикаментів 36,9 тис.грн,    продуктів    харчування 244,5 тис.грн,   на капітальні видатки 131,9 тис.грн.,   на    інші   поточні видатки 250,8 тис.гривень.

Поділитися:

Дата: 11.04.2019 | 20:24


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

422

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога