Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

У Снігурівці відбулись меморіальні заходи до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів 

Щороку, 11 квітня ми згадуємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло… Ця дата була обрана і затверджена ООН не випадково. Вона встановлена в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів концентраційного табору Бухенвальд, що відбулося 11 квітня 1945 року. Душа кожного українця болить за непрожите життя, нездійснені мрії тих, хто загинув в лютому, жорстокому коловороті війни.

Звіряча ідеологія нацизму мала на меті знищення усіх так званих «расово неповноцінних». Полонені примусові робітники, українські націоналісти, духовенство, жінки й навіть діти – таким був український контингент у нацистських концтаборах. Окрім українців, у концтаборах опинялися й інші мешканці України: євреї, кримські татари, роми. Кожен п’ятий в’язень був дитиною.

У четвер, 11 квітня 2019 року, снігурівчани зібралися біля пам’ятного знаку „В’язням нацистських концтаборів” аби згадати ціле покоління людей, які пройшли всі круги пекла: зневагу, голод, тяжку виснажливу працю, багато страждань і випробувань, ушанувати пам’ять тих, хто загинув від рук катів таборів смерті. У заходах взяли участь керівництво району і міста, представники районної спілки в’язнів нацистських концтаборів та мешканці міста.

Настоятель храму Святого Миколая Зимового отець Василь відслужив панахиду по загиблим, після чого снігурівчани у скорботній хвилині мовчання схилили голови перед мужністю тих, хто пройшов через пекло нацистських концтаборів та вшанували їх пам’ять покладанням квітів до меморіалу.

На території нашої області під час окупації також діяли концтабори. На території «Північної верфі», на правому березі Інгулу, узимку 1941-1942 років німці створили концтабір «Шталаг-364» для військовополонених, розрахований на 70 тис. в’язнів. Табір мав відділення в Одесі, Херсоні, Первомайську, Вознесенську, Грейгове, Новій Одесі, Бузькому, Себіно, та інших населених пунктах.

В’язні табору повинні були стати основною робочою силою на суднобудівних верфях Миколаєва. Військовополонені були приречені на мученицьку смерть. Табірний порядок був поставлений так, щоб зламати людину або знищити.

Згідно з Актом Миколаївської обласної комісії по розслідуванню злочинів, здійснених німецько-нацистськими окупантами на території Миколаївської області, за роки окупації на Миколаївщині було знищено понад 105 тисяч мирних громадян і військовополонених.

Тисячі патріотів України нацисти задушили газом, розстріляли, замучили в катівнях. Імена багатьох так і лишилися невідомими, а їх подвиги – безіменними.

На жаль, усе менше серед нас ветеранів, які вижили після тортур нацистських концтаборів, та пам’ять про них живе у наших серцях. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Поділитися:

Дата: 11.04.2019 | 13:39


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

8

Всього одужало

4

Всього хворіє

3

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога