Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Історія ромської нації

Щорічно 8 квітня відзначається Міжнародний  день ромів. Свято ромського народу  встановлене на IV-му  Всесвітньому конгресі ромів 1990 р., що відбулося в Сероцьку (Польща). Метою свята є самоідентифікація  ромської етнічної групи, привернення уваги до самобутньої культури та історії ромів.

До Міжнародного дня ромів в Снігурівському районному історико- краєзнавчому музеї з відвідувачами проведено інформаційну годину: « Історія ромської нації». Під час заходу діти дізналися, як ще називають ромів. Що слово цигани походить від середньогрецького – буквально недоторканні.

Ознайомилися із символікою ромів. У них є свій прапор, який представляє собою горизонтальні блакитну і зелені смуги у центрі – червоне колесо з 16 спицями. Кольори прапора символізують небо і зелені луки, а колесо – кочове життя. Колесо також нагадує індійський знак  «чакра», що підкреслює зв’язок  ромів з древніми індоаріями. Гімн ромів написаний на основі народної пісні «Джелем, джелем».

Поділитися:

Дата: 05.04.2019 | 18:28


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

8

Всього одужало

4

Всього хворіє

3

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога