Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Управління соціального захисту населення надає роз’яснення

ОБОВЯЗКИ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОДЕРЖУВАЧІВ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ ЩОДО ОПЛАТИ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Монетизація – це процес переходу від перерахування субсидій у безготівковому вигляді на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг до  надання субсидій громадянам у грошовій формі, метою  якої  є

створення прозорого механізму їх надання та стимулювання громадян до ощадливого споживання. Залишки невикористаної субсидії, які утворюються  за рахунок економного споживання води, газу і електроенергії, одержувачі субсидій зможуть використати на власні потреби.

Сьогодні працюють дві моделі монетизації: безготівкова і готівкова форми.

Порядок призначення  і надання  житлових субсидій у грошовій формі передбачає оплату  громадянами вартості спожитих житлово-комунальних послуг в повному обсязі і містить норми, що запобігають  накопиченню заборгованості з оплати послуг одержувачами житлової субсидії.

Громадяни, яким житлова субсидія надається у безготівковій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми, перерахованої  виконавцям послуг житлової субсидії.

Сума, яку одержувач субсидії має сплатити за житлово-комунальні послуги самостійно, буде зазначена в СМС – повідомленні Ощадбанку як наявний залишок платежу за кожним видом послуг.

На поточний  рахунок одержувача субсидії після закінчення  опалювального  сезону (станом на 1 червня) будуть перераховані залишки коштів субсидії про що його буде поінформовано смс-повідомленням.

Громадяни, яким субсидія надається в готівковій формі, зобов’язані самостійно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги в повному обсязі.

Надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється,  якщо  є заборгованість за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день припинення  надання такої послуги (послуг).

ЇЇ призначення можливе з місяця, наступного за місяцем, в якому надійшло повідомлення про відновлення надання житлово-комунальної послуги (послуг), сплативши заборгованість за житлово-комунальну послугу (послуги), витрати на управління  багатоквартирним будинком.

Житлова субсидія не призначається на наступний період, якщо є прострочена понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням  житлової субсидії.

Така норма не застосовується під час призначення субсидії громадянам на наступний період у разі  якщо Мінсоцполітики не забезпечило фінансування  житлових субсидій їм у грошовій формі (у тому числі готівкою).

Про відмову у призначенні  житлової субсидії управління соціального захисту населення  інформує громадянина з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис або відповідна інформація  зазначається  у платіжному документі.

Протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон  громадянин повинен документально підтвердити сплату заборгованості, або укласти договір про її реструктуризацію, або оскаржити наявність  заборгованості  в судовому порядку. В такому випадку вона призначається з початку такого сезону.

 

Заступник начальника управління

Т. Шангар

Поділитися:

Дата: 22.03.2019 | 16:59


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

246

Всього хворіє

207

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога