Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Управління соціального захисту населення роз’яснює: “Муніципальна няня”

З січня 2019 року в Україні запрацював новий вид соціальної послуги батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду, що надається молодим сім’ям для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення  догляду за дитиною до трьох років.

Послуга з догляду за дитиною до трьох років  «муніципальна няня» має три мети:

Перша – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у відпустці по догляду за  дитиною до трьох років держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню. Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей віком  до  шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

З січня 2019 року сім’я може отримувати щомісяця 1 626 грн. відшкодування послуги помічниці для своєї дитини. Це додаткові кошти до щомісячних виплат на дитину, які батьки (усиновлювачі), опікуни отримуватимуть до досягнення дитиною трьох років.

Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення до десятого числа місяця, наступного за місяцем, у якому надійшли документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги.

Друга – полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями, тобто «офіційне» працевлаштування та  можливість  інвестувати  у свій страховий стаж.

Третя – формалізація відносин між батьками та нянею додасть більшої відповідальності й впевненості обом сторонам.

Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який не потребуватиме нотаріального завірення.

Муніципальною нянею може бути  фізична особа-підприємець чи юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня  2019 року  №68 «Деякі питання  надання  послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна  няня» затверджено порядок відшкодування вартості   такої послуги, що є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років, призначається та виплачується згідно з рішенням управління соціального захисту населення.

Право на отримання компенсаційної виплати мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею.

Компенсаційна виплата не призначається батькам, які є батьками – вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Для отримання компенсації її отримувач протягом місяця після укладення договору подає до управління соціального захисту населення заяву та необхідні документи/відомості у паперовій або електронній формі. Обов’язковим  документом, що підтверджує витрати на оплату муніципальній няні послуги є чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка,  який необхідно подати до  5 числа кожного місяця. У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату послуги є підставою для припинення виплати  такої  компенсації.

Компенсація послуги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

За отриманням більш детальної інформації звертайтеся до управління соціального захисту населення  Снігурівської райдержадміністрації за адресою: м. Снігурівка вул. Центральна, 173 або за телефоном  2 14 45

 

Начальник управління

С. Голдун

Поділитися:

Дата: 20.03.2019 | 16:03


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

418

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога