Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі

Програма житлових субсидій є головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг, що показала свою ефективність в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Кабінетом Міністрів України було прийнято постанови:

– від 27 грудня 2018 р. № 1176 “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”, що застосовується з1 січня 2019 р.;

– від 6 лютого 2019 р. № 62 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, що застосовується з 1 лютого 2019 року”.

За вимогами цих постанов в Україні запрацюли  два механізми надання житлових субсидій, які передбачають перерахування коштів у безготівковій формі на рахунок для виплати житлових субсидій в АТ “Ощадбанк”, так і виплату готівкових коштів безпосередньо одержувачам субсидій.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”, з 1 січня 2019 року у безготівковій формі надаються житлові субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернулися за її отриманням  у 2019 році і яким призначено субсидію з 2019 року.

Виплата зазначених житлових субсидій здійснюватиметься шляхом перерахування коштів АТ “Ощадбанк” з рахунка для виплати житлової субсидії на рахунки виконавців комунальних послуг.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються для виплати житлових субсидій на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ “Ощадбанк”, що відкриваються банком одержувачу житлової субсидії.

Зекономленні субсидії споживач зможе отримати після завершення опалювального сезону.

З 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію отримували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 року, здійснюється тільки після подання нової заяви та декларації.

З жовтня 2019 року відбудеться повний перехід на монетизацію та охопить усіх отримувачів пільг та житлових субсидій.

Відповідно до постанови від 6 лютого 2019 р. № 62 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” з березня 2019 р. запроваджується  механізм виплати субсидій у готівковій формі кожному одержувачу субсидії, якому призначено субсидію з 2018 року, а також тим, хто звернувся після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року.

Для забезпечення реалізації відповідного порядку налагоджено інформаційну взаємодію між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, Мінсоцполітики, Пенсійним Фондом України та АТ „Ощадбанк” в електронному вигляді.

Таким чином, протягом березня, квітня і травня поточного року дві системи виплати субсидій населенню в грошовій формі будуть функціонувати паралельно, що дасть можливість об’єктивно оцінити ефективність кожної з них, щоб прийняти зважене рішення щодо використання зазначених механізмів соціальної підтримки в майбутньому.

За отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до виконавців комунальних послуг.

З питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії зможуть звертатись до управління соціального захисту населення.

Розмір допомоги і надалі залежатиме лише від двох факторів: від розміру витрат на житлово-комунальні послуги та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Житлова субсидія не призначається (в тому числі на наступний період) якщо управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Відмова в наданні субсидії застосовується в разі, якщо загальна сума заборгованості перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень) на день звернення за призначенням житлової субсидії.

За отриманням детальної інформації з даного питання Ви можете звернутися до Управління соціального захисту населення за адресою: м. Снігурівка вул. Центральна, 173 каб. 3 або за телефоном  2 14 45, 2 12 94

 

Заступник начальника управління,
начальник відділу соціальних
виплат, пільг та компенсацій
Т. Шангар
Поділитися:

Дата: 11.03.2019 | 20:53


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

418

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога