Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі
Програма житлових субсидій є головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг, що показала свою ефективність в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.
Кабінетом Міністрів України було прийнято постанови:
– від 27 грудня 2018 р. № 1176 “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”, що застосовується з1 січня 2019 р.;
– від 6 лютого 2019 р. № 62 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, що застосовується з 1 лютого 2019 року”.
За вимогами цих постанов в Україні запрацюли два механізми надання житлових субсидій, які передбачають перерахування коштів у безготівковій формі на рахунок для виплати житлових субсидій в АТ “Ощадбанк”, так і виплату готівкових коштів безпосередньо одержувачам субсидій.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”, з 1 січня 2019 року у безготівковій формі надаються житлові субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернулися за її отриманням у 2019 році і яким призначено субсидію з 2019 року.
Виплата зазначених житлових субсидій здійснюватиметься шляхом перерахування коштів АТ “Ощадбанк” з рахунка для виплати житлової субсидії на рахунки виконавців комунальних послуг.
За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються для виплати житлових субсидій на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ “Ощадбанк”, що відкриваються банком одержувачу житлової субсидії.
Зекономленні субсидії споживач зможе отримати після завершення опалювального сезону.
З 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію отримували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 року, здійснюється тільки після подання нової заяви та декларації.
З жовтня 2019 року відбудеться повний перехід на монетизацію та охопить усіх отримувачів пільг та житлових субсидій.
Відповідно до постанови від 6 лютого 2019 р. № 62 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” з березня 2019 р. запроваджується механізм виплати субсидій у готівковій формі кожному одержувачу субсидії, якому призначено субсидію з 2018 року, а також тим, хто звернувся після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року.
Для забезпечення реалізації відповідного порядку налагоджено інформаційну взаємодію між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, Мінсоцполітики, Пенсійним Фондом України та АТ „Ощадбанк” в електронному вигляді.
Таким чином, протягом березня, квітня і травня поточного року дві системи виплати субсидій населенню в грошовій формі будуть функціонувати паралельно, що дасть можливість об’єктивно оцінити ефективність кожної з них, щоб прийняти зважене рішення щодо використання зазначених механізмів соціальної підтримки в майбутньому.
За отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до виконавців комунальних послуг.
З питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії зможуть звертатись до управління соціального захисту населення.
Розмір допомоги і надалі залежатиме лише від двох факторів: від розміру витрат на житлово-комунальні послуги та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати.
Житлова субсидія не призначається (в тому числі на наступний період) якщо управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.
Відмова в наданні субсидії застосовується в разі, якщо загальна сума заборгованості перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень) на день звернення за призначенням житлової субсидії.
За отриманням детальної інформації з даного питання Ви можете звернутися до Управління соціального захисту населення за адресою: м. Снігурівка вул. Центральна, 173 каб. 3 або за телефоном 2 14 45, 2 12 94
Дата: 11.03.2019 | 20:53 |
Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:
В Снігурівці пішов з життя ветеран Другої Світової війни
З глибоким сумом повідомляємо, що на 98 році пішов з життя ветеран Другої Світової війни Григорій Корнійович Середа. Народився Григорій Корнійович у 1923 році, пережив голодомор та страшні лихоліття Другої Світової війни. Напередодні війни Григорій Корнійович поїхав на навчання в Миколаїв – у школі ФЗО здобував професію зварника. Після закінчення був направлений на роботу в […]
Президент оголосив 23 січня днем жалоби у зв’язку з трагедією в будинку для літніх людей у Харкові
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 23/2021 «Про оголошення в Україні дня жалоби». У зв’язку з трагедією, що сталася 21 січня 2021 року внаслідок пожежі в будинку для літніх людей у місті Харкові та призвела до людських жертв, а також з метою вшанування пам’яті загиблих 23 січня в Україні оголошено днем жалоби. Відповідно до […]
Помер учасник АТО зі Снігурівщини
З глибоким сумом та скорботою повідомляємо про передчасну смерть демобілізованого учасника АТО Зелюкіна Дениса Миколайовича, родом з села Кобзарці. У Дениса залишилася сім’я – батько, мати та єдина улюблена донечка. Висловлюємо щирі співчуття сім’ї, близьким, друзям та побратимам з приводу цієї тяжкої, непоправної втрати. Вічна пам’ять! Поділитися:
За останню добу на Снігурівщині виявлено 4 випадки захворювання на COVID-19!
За інформацією Миколаївського обласного штабу з ліквідації наслідків НС за минулу добу станом на 22 січня 2021 року у Снігурівському районі виявлено 4 нових випадки захворювання на COVID-19. За весь час спостереження у районі було виявлено та підтверджено 418 випадків захворювання на COVID-19. Зафіксовано 1 летальний випадок від COVID-19. Відповідно до інформації інформаційно-аналітичної системи ДП «Медичні закупівлі України» (система MEDdata), станом на 10:00 22.01.2021 на стаціонарному […]
Ігор Карпєєв: «Майбутнє нашої нації – у сильній, єдиній Соборній Україні»
Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно […]
