Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №6 про стан і розвиток шкідливих організмів в господарствах Миколаївської області за ІІІ декаду лютого 2019 року

  1. Огляд погодних умов

Протягом третьої декади лютого спостерігалося значне коливання температур з опадами в окремі дні. За даними Миколаївського обласного центру з гідрометеорології, середня декадна температура повітря була на 1,3-2,6°С вище норми та становила від 1,1°С морозу до 0,1°С тепла. Максимальна температура повітря підвищувалася до 9-14°С тепла, а мінімальна нічна знижувалася до 11-13С° морозу. Опади спостерігалися впродовж 1-3 днів. Середня їх кількість за декаду на більшій частині території області склала 5-8 мм (60-107% норми).

 

  1. 2. Фенологія культур

Озимий ріпак  6-8 листків

Озима пшениця – 2-3 листка-кущіння

 

  1. Фітосанітарний стан

Проведеним фітосанітарним моніторингом встановлено, що мишоподібними гризунами заселено близько 20% посівів озимих зернових та ріпаку, де нараховувалося в середньому по 0,5-1 жилих колоній на гектар. Відмічені незначні пошкодження рослин, переважно у крайових смугах посівів, що межують з лісосмугами. Загалом популяція мишоподібних гризунів знаходиться у пригніченому стані та характеризується низькими показниками життєдіяльності.

Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості мишоподібних гризунів визначатимуться насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які рекомендовано здійснювати на площах зі щільністю шкідників понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Для забезпечення захисту ярих культур від хвороб, потрібне обов’язкове оздоровлення посівного матеріалу навесні шляхом протруювання його препаратами відповідного спектра дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

 

  1. Прогноз розвитку шкідливих організмів

В першій декаді березня не прогнозується значного зростання активності мишоподібних гризунів на посівах озимини. З наростанням температурного режиму можливе локальне формування осередків з підвищеною чисельністю та шкідливістю гризунів.

Поділитися:

Дата: 06.03.2019 | 16:43


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

192

Всього хворіє

153

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога