Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Управління соціального захисту населення роз’яснює: «Державна допомога дітям»

З  01 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» від 3 липня 2018 року
№ 2476-VIII, який вніс зміни, зокрема до  Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Закон передбачає призначення нової допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність. Право  на таку  допомогу  мають один із батьків, усиновлювачів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів.

Для  призначення допомоги на дітей до управління соціального захисту населення Снігурівської РДА подаються:

заява про призначення допомоги;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та документ, що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;

свідоцтво про народження дитини;

довідка про захворювання дитини на тяжке  перинатальне ураження  нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий  церебральний  параліч,  тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок  IV  ступеня,  про  те,  що  дитина  отримала  тяжку травму, потребує  трансплантації  органа,  потребує  паліативної допомоги,
видана  лікарсько-консультативною  комісією лікувально-профілактичного   закладу   у  порядку  та  за  формою, встановленими  центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.
Допомога на дітей призначається з дня звернення до управління  соціального захисту населення Снігурівської РДА та за його рішенням припиняється у разі:

1) якщо допомога призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) встановлення такій дитині інвалідності;

3) позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

4) позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

5) скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

6) звільнення опікуна чи піклувальника дитини від виконання їхніх обов’язків;

7) смерті дитини;

8) смерті отримувача допомоги.

Виплата такої допомоги призупиняється якщо:

1) тимчасово влаштовано хвору дитину на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги;

2) влаштовано дитину на повне державне утримання у разі відібрання її в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.

Допомога на дітей призначається незалежно від одержання інших видів державної допомоги, передбачених цим Законом, надається щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Один із батьків, усиновлювачів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів, підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та має право на отримання відпустки без збереження заробітної плати на дитину в обов’язковому порядку,  тривалістю, що залежить від  діагнозу дитини.

За отриманням більш детальної інформації Ви можете звернутися до Управління соціального захисту населення за адресою: м. Снігурівка вул. Центральна, 173 або за телефоном  2 14 45.

Поділитися:

Дата: 23.01.2019 | 20:53


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

8

Всього одужало

4

Всього хворіє

3

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога