Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Управління соціального захисту населення роз’яснює: “Допомога на дітей одиноким матерям”

Право  на  допомогу  на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження  дитини  або  документі  про  народження дитини,  виданому  компетентними  органами іноземної держави,  за умови його легалізації в  установленому законодавством  порядку (рішенні про  усиновлення  дитини), відсутній  запис про батька (матір) або запис про батька (матір)  проведено  в  установленому порядку  органом  державної  реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Право  на  допомогу  на  дітей одиноким матерям (батькам) має мати  (батько)  дітей  у  разі  смерті  одного  з  батьків, які не одержують  на  них  пенсію  в  разі втрати годувальника, соціальну пенсію  або  державну   соціальну   допомогу   дитині померлого годувальника,  передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу  особам,  які  не  мають  права  на  пенсію,  та особам з інвалідністю”.

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті  одного  з  батьків  зареєстрували   шлюб,   то   за   ними зберігається право на отримання допомоги на дітей,  які народилися чи були усиновлені до шлюбу,  якщо такі діти  не  були  усиновлені чоловіком (дружиною).

Жінка, яка  має дітей від особи,  з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей,  права на одержання допомоги,  встановленої на дітей одиноким  матерям, не  має. При реєстрації  цією  жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Допомога   на   дітей   одиноким   матерям  призначається  за наявності витягу  з  Державного  реєстру  актів  цивільного  стану громадян  про  державну  реєстрацію  народження  дитини,  виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану,  або довідки про  народження,  виданої виконавчим органом сільської,  селищної, міської  (крім  міст  обласного  значення)  ради,  із  зазначенням підстави  внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини  першої статті 135  Сімейного  кодексу України або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому  відсутні відомості про батька,  за умови його легалізації в установленому законодавством порядку.

Допомога на дітей віком  до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах  I-IV  рівнів  акредитації, – до закінчення такими дітьми навчальних  закладів,  але  не  довше  ніж  до  досягнення ними 23 років),   надається  у розмірі,  що  дорівнює  різниці  між  100 відсотками  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Допомога не залежить від  одержання  на  дітей  інших видів допомог, передбачених діючим законодавством.

Призначається така допомога на кожну дитину та припиняється у разі:
позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;
скасування рішення  про  усиновлення дитини або визнання його недійсним;
реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку;
надання неповнолітній особі повної цивільної  дієздатності  у випадках,  передбачених законом;
смерті дитини;
смерті отримувача допомоги.
Виплата призупиняється у разі:
тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
відібрання дитини  в  отримувача  допомоги  без   позбавлення
батьківських прав;
тимчасового працевлаштування дитини.
Припинення або призупинення виплати допомоги здійснюється  на підставі відомостей про зазначені вище обставини, з місяця,  що настає за місяцем, в якому було виявлено зазначені обставини, за рішенням органу,який призначив допомогу.

З питань порядку призначення допомоги  звертайтеся до управління соціального захисту населення за адресою: м. Снігурівка вул. Центральна, 173 або за телефоном (05162) 2 14 45.

Поділитися:

Дата: 16.01.2019 | 10:44


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

8

Всього одужало

4

Всього хворіє

3

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога