Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Працевлаштування осіб з інвалідністю та подання роботодавцями щорічного звіту «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2018 рік, за формою № 10 ПІ.

Правові принципи працевлаштування осіб з інвалідністю закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для цих осіб і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей.

Право осіб з інвалідністю на працю закріплено, зокрема, у Конституції України та в Законі України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 р. № 875-XII.

Згідно зі статтею 19 Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі й громадських організацій інвалідів, а також фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування цих осіб у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб — у кількості одного робочого місця.

У статті 18 Закону встановлено, що роботодавці не лише повинні створювати для працевлаштування осіб з інвалідністю робочі місця, а й забезпечувати такі умови праці, які відповідали б вимогам їх індивідуальних програм реабілітації.

Підприємства самостійно здійснюють розрахунок кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого частиною 1 статті 19 цього Закону, і забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю. Шукати ж таких осіб на вакантні місця кадрові служби підприємств можуть або власними силами, або звертатися із заявками до центру зайнятості.

Згідно з Порядком реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженим Постановою КМУ № 70, суб’єкти господарювання, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб, повинні зареєструватися у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів (за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців.

Для реєстрації роботодавці подають до відділення Фонду відповідну заяву за формою, та копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи-підприємця, а бюджетні організації — ще й копію довідки про включення їх до реєстру неприбуткових установ, виданої органом державної податкової служби.

Роботодавці, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб щорічно, до 1 березня наступного за звітним року, повинні подавати до відділень Фонду за місцем їх реєстрації звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 р. № 42.

Окрім цього, роботодавці зобов’язані подавати до центрів зайнятості за місцем реєстрації інформацію про наявність у них вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування осіб з інвалідністю, як звіт про наявність вакансій.

За більш детальною інформацією, Ви можете звертатись до відділу соціального обслуговування та реабілітації управління соціального захисту населення Снігурівської райдержадміністрації.

 

Начальник

відділу соціального обслуговування

та реабілітації  С.ДІДИК

Поділитися:

Дата: 15.01.2019 | 10:42


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

409

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога