Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

ПАМЯТКА щодо профілактики та боротьби з нодулярним дерматитом великої рогатої худоби

У зв’язку із складною епізоотичною ситуацією навколо нодулярного дерматиту ВРХ біля кордонів України, що може мати цілком серйозні економічні наслідки.

Хвороба віднесена до особливо небезпечних хвороб великої рогатої худоби. Нодулярний дерматит спричиняє значні економічні втрати через те, що викликає зниження молочної продуктивності, тимчасову або постійну стерильність биків-плідників, ураження шкіри, а також загибель хворих тварин у наслідок секундарних інфекцій.

Через 3-14 діб від моменту зараження в тварин з’являється гарячка, болючість та опухання лімфатичних вузлів, температура тіла до 40, спостерігаються набряки та почервоніння слизових оболонок ротової та носової порожнин, статевих органів, виділення з очей і носа. В ділянках підгруддя, вимені та кінцівок розвиваються набряки, хода стає скованою. Хворі тварини відмовляються від корму, швидко худнуть, знижаються надої. Невдовзі після підвищення температури на шкірі в ділянці голови, шиї, грудей, черева і вимені з’являються від кількох десятків до кількох сотень вузликів діаметром до 0,7 см і висотою до 0,5 см, які з часом некротизуються.
Діагноз ставиться комплексно, з урахуванням клінічних ознак захворювання, патологоанатомічних змін та за результатами лабораторних досліджень шляхом проведення електронної мікроскопії і серологічних досліджень.

Специфічні методи лікування не розроблені.

Хворіє велика рогата худоба , вівці, кози та жуйні дикі тварини.
З метою запобігання занесення вірусу нодулярного дерматиту великої рогатої худоби на територію України забороняється :

– ввезення великої рогатої худоби з неблагополучних щодо цієї хвороби країн. Всі відправки (переміщення) худоби, диких тварин, репродуктивного матеріалу , продуктів тваринного походження, шкір великої рогатої худоби та буйволів погоджувати з Управлінням Держпродспоживслужби району(області).

Однією із стратегій профілактики цього захворювання є вакцинація сприятливого поголів’я ВРХ. На сьогоднішній день в світі наявна вакцина. Керівництвом Держпродспоживслужби України спільно з представниками компанії-виробника вакцини проти нодулярного дерматиту великої рогатої, обговорено питання щодо можливості постачання її у разі необхідності в Україну в стислі строки та вирішено питання реєстрації вакцин відповідно до чинного законодавства України.

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області наполегливо рекомендує всім власникам тварин незалежно від форм власності :
Вивід тварин на пасовище дозволяється після попередньої їх обробки засобами, що забезпечують захист тварин від укусів комах.
При постановці тварин на стійлове утримання після закінчення випасу проводять обов’язковий клінічний огляд тварин.
Проводиться профілактична дезінсекція тваринницьких приміщень.
Проводяться заходи, направлені на знищення стаціонарних ареалів мешкання комах – переносників збудника хвороби.

У випадку підозри на захворювання нодулярний дерматит терміново повідомляти ветеринарну службу району за адресою м.Снігурівка, вул. Ломоносова, 12 тел. (05162) 2-14-53, 2-15-87

 

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Поділитися:

Дата: 13.11.2017 | 20:35


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

24 листопада 2018р.
15.30

Пам’ятний мітинг та акція «Запали свічку» до Дня па́м’яті жертв голодомо́рів

Місце проведення: меморіальний знак пам’яті жертвам Голодомору (біля церкви Святого Миколая зимового, м.Снігурівка, вул.Центральна, 181)

Поділитися:

22 листопада 2018р.
14.00

Концерт та музично –просвітницька лекція до Дня збройних сил України «Воїни України: від пращурів до героїв сьогодення» за участю Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру та Окремої артилерійської бригади ім.генерала-хорунжого Олексія Алмазова ВМС ЗС України

Місце проведення: Будинок творчості дітей та юнацтва (м.Снігурівка, вул.Центральна, 87)

Поділитися:

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України