Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Індексація заробітної плати – державна соціальна гарантія

Згідно із  Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 3 липня 1991 року № 1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до частини п’ятої ст. 95 КЗпП України, заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

На сьогоднішній день індексація заробітної плати проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг індексації, який встановлено в розмірі 103 відсотка.

Індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого щороку затверджується Верховною Радою України в Законі «Про Державний бюджет України». Частина заробітної плати, яка перевищує прожитковий мінімум, індексації не підлягає.

Із січня по квітень 2017 року прожитковий рівень дорівнює 1600 грн, з 1 травня – 1684 грн., з 1 грудня – 1762 грн.

Тому якщо роботодавець востаннє підвищив оклади працівникам у січні поточного року, то вже з червня 2017 року потрібно нараховувати індексацію (величина індексу споживчих цін у червні-вересні 2017 року становила 3,7%, індексація – 62,31 грн. (1684х3,7%), в вересні-листоппаді – 6,9%, індексація – 116,20 грн. (1684х3,9%)

З 1 січня 2017 року змінено визначення мінімальної заробітної плати та підвищено її розмір до 3200 грн..

Частиною другою статті 31 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Всі інші складові заробітної плати, які не перелічені в частині другій статті 31 Закону, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати.

Тобто, сума індексації  включається до виплат, які мають враховуватись до заробітної плати при забезпечені її мінімального розміру.

При цьому слід пам’ятати, що:

– у разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації її заробітної плати визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу;

– якщо працівник відпрацював неповний робочий місяць, наприклад перебував у відпустці або на лікарняному, то сума індексації у такому випадку виплачується пропорційно відпрацьованим дням;

– у разі якщо працівник не відпрацював жодного дня у місяці, то індексація заробітної плати за цей місяць не провадиться.

Кузьмич Л.В. – головний спеціаліст
відділу з питань праці та зайнятості
населення УСЗН райдерджадміністрації

Дата: 10.11.2017 | 8:55


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

21 вересня 2018 року
08:30

Урочисті заходи з нагоди Дня партизанської слави України.

Місця проведення:

  • біля стели загиблим воїнам-снігурівчанам (навпроти будівлі РДА);
  • біля братської могили членів підпільної групи Іди Лауди (біля УК ІЗС).

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України