Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

На Снігурівщині виявлено спалах африканської чуми свиней

З цього приводу сьогодні відбулося термінове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Снігурівській райдержадміністрації. Сьогодні, 6 листопада 2018 року, за результатами дослідження санітарної діагностики та експертизи у зразках трупу свині виявлено вірус АЧС – африканської чуми. Свійські тварини вирощувалися на подвір’ї місцевої мешканки села Івано-Кепине Павлівської сільської ради Снігурівського району. Наразі на місті події перебувають фахівці відповідних служб. Готується знищення свійських тварин відповідно інструкції.

АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин, оскільки її занесення супроводжується високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати усе, навіть потенційно, інфіковане стадо (або поголів’я) в населених пунктах в зоні захисту.

Отже, до зони захисту потрапили наступні населені пункти в радіусі 3-х кілометрів від місця спалаху: с.Івано-Кепине, с.Павлівка, с.Юрівка та вулиці в районі Снігурівського професійно-технічного ліцею.

Місто Снігурівка, села Василівка, Павло-Мар’янівка, Євгенівка, Афанасівка, Нововасилівка та Новокандакове потрапили до зони нагляду.

Карантин триватиме 40 днів від моменту проведення всіх заходів по знезараженню місця спалаху африканської чуми.

 

Шановні мешканці району! Варто запам’ятати декілька простих правил, щоб уникнути занесення вірусу смертельної хвороби у ваше свиногосподарство!

  1. Відмовтесь від поїздок в райони та території де виявлено та підтверджено наявність збудника АЧС.
  2. Відмовтесь від придбання свинини та іншої продукції тваринного походження, якщо її походження ви не можете встановити достеменно, або якщо вона походить із районів та територій неблагополучних по АЧС.
  3. Користуйтесь дезінфікуючими речовинами для рук, підлоги, взуття. Використовуйте їх в кожному випадку коли ви підозрюєте навіть мізерну вірогідність, що можете стати переносником смертоносного вірусу.
  4. Розкажіть про ці правила своїм родичам, знайомим, сусідам та просто людям на вулиці при нагоді. Усвідомлюючи небезпеку, ми захищаємо від неї себе і оточуючих.
  5. Не ходіть у приміщення де утримуються тварини без усвідомленої на те нагоди. Встановіть мишоловки та крисоловки навіть там де, на вашу думку мишей та щурів не було ніколи. По максимуму зменшить кількість комах в приміщеннях для тварин.
  6. Встановіть сувору заборону на вигул свиней.
  7. Людям з вулиці, навіть якщо це ветеринарний лікар, без зміни, дезінфекції одягу та взуття або одягання бахіл, заходити заборонено. Не митими руками доторкатися до свиней не бажано!
  8. Використовувати в їжу свиням помиї та залишки зі столу – пряма дорога у яму із напалмом та втрата коштів сімейного бюджету.
  9. Термічна обробка корму для свиней – майже самий ефективний засіб захистити тварину від захворювання. Пам’ятайте, що при температурі у 60ºС вірус зберігає здатність вбивати ще 10 хвилин. Тому температурну обробку потрібно робити кропом із температурою не менше 90ºС.
  10. Не панікуйте! Якщо це все ж таки сталось, дзвоніть ветеринарному лікарю, не намагайтесь приховати, збути, продати, вивезти. Адже це може призвести до повного знищення такої важливої галузі сільського господарства країни, як свинарство!

Увага! В разі падежу або захворювання свиней, необхідно звертатися за телефоном «гарячої лінії» Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини 2-15-87 цілодобово.

Поділитися:

Дата: 06.11.2018 | 18:20


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

24 листопада 2018р.
15.30

Пам’ятний мітинг та акція «Запали свічку» до Дня па́м’яті жертв голодомо́рів

Місце проведення: меморіальний знак пам’яті жертвам Голодомору (біля церкви Святого Миколая зимового, м.Снігурівка, вул.Центральна, 181)

Поділитися:

22 листопада 2018р.
14.00

Концерт та музично –просвітницька лекція до Дня збройних сил України «Воїни України: від пращурів до героїв сьогодення» за участю Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру та Окремої артилерійської бригади ім.генерала-хорунжого Олексія Алмазова ВМС ЗС України

Місце проведення: Будинок творчості дітей та юнацтва (м.Снігурівка, вул.Центральна, 87)

Поділитися:

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України