Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Чи отримають школи району нові меблі?

На сесіях районної ради неодноразово піднімалося питання щодо коштів, які виділені  в 2018 році на підготовку шкіл до нового навчального року. Депутатів дуже турбувало питання відкликання коштів з державного бюджету на ці цілі, які були виділені за сприянням народного депутату України А. Вадатурського.

Депутатами районної ради було прийняте рішення направити запит народному депутату з даного питання. Відповідь народного депутата м’яко кажучи здивувала мене як начальника відділу освіти району. Тому, спочатку хочу довести до відома жителів району реальний стан речей з цього питання.

На впровадження Нової української школи в закладах освіти Снігурівського району заплановано з різних бюджетів кошти в сумі
3 233 116 гривень, в тому числі: кошти державного бюджету – 1 389 140грн становлять 43% від загальної суми та використані в повному обсязі; кошти районного бюджету – 882 081грн; кошти міськсільрад – 961 895грн.

Крім того до розрахунку суми коштів на реалізацію проекту «Нова українська школа» було включено 900,0тис.грн згідно з розпорядженням КМУ від 13.06.2018р. №423-р «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». Які вже 11 липня 2018 року перерозподілені на Баштанську ОТГ (як відомо, не використані досі і Баштанською ОТГ).

За ініціативи народного депутата А. Вадатурського було проведено декілька нарад на його рівні, однак, в ході цих нарад постало питання щодо оголошення тендеру на комплекти меблів, тобто під конкретного виробника. На даній нараді я була присутня спільно з головою райдержадміністрації. Вже на місці в Снігурівці поспілкувавшись з нашими фахівцями з економічних питань ми прийшли до висновку що така пропозиція не зовсім прозора. Снігурівським районним центром фінансово-господарського забезпечення закладів та установ освіти сформовано тендерну документацію відповідно до вимог чинного законодавства про публічні закупівлі. Тому і тендери були оголошені на кожен вид меблів окремо. Від посередників виробників за рекомендацією А.Вадатурського надходили пропозиції щодо закупівлі шкільних меблів, які відмічались високою ціною. Не згода з пропозицією А.Вадатурського і стала причиною перерозподілу коштів відповідно до постанови від 11.07.18 (менше місяця після виділення), а ніяк не безвідповідальне відношення району. За результатами проведених торгів та використанням виділених коштів у 2016-2017 роках Снігурівським центром ФГО ЗУО депутатом ставився у приклад іншим районам області. До речі, по результатам моніторингу соціально-економічного розвитку районів  по Миколаївській області за січень-серпень 2018року Снігурівський район зайняв третє місце, тому ніяк ми не можемо мати негативний досвід в проведенні тендерних закупівель. А сперечання з депутатом та відстоювання своїх позицій рахую якраз що це дуже добрий показник.

Разом з тим зазначаємо, що нами проаналізовано звіти закупівель по районам області, які для прикладу наводить Андрій Олексійович і встановлено, що їх стан практично однаковий скрізь по таким великим районам, як Новобузький, Баштанський, Березнегуватський, де  закупівлі відбулися за вищими цінами. Якщо вартість комплекту (парта+стілець) у Снігурівському районі  становить 1500 гривень, то  у Березнегуватському районі – 2625грн.(аналогічний комплект). Ми повідомляли що за завищеними цінами і під окремого постачальника ми не будемо проводити торги, все буде проходити тільки через систему ПРОЗОРО. Аналізуючи ціни, виникає питання кому це вигідно.

Всього по Снігурівському району проведено 7 закупівель обладнання (сучасні шкільних меблів, комп’ютерна техніка, дидактичні матеріали, мультимедійне обладнання). Укладено 5 договорів на загальну суму 2 311 083грн. Економія коштів за результатами  публічних закупівель склала 146 278грн., які направлені на придбання автобусу для опорної школи.

При закупівлі шкільних меблів для перших класів враховано Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи, затверджені наказом МОН України від 23.03.2018 №28, та проведено тендерну процедуру на закупівлю комплектів шкільних меблів «Комплект антисколіозний шкільний одномісний, регульований по висоті» в кількості – 29 комплектів (461 набір парта+стілець).Поставка товару відбуватиметься протягом жовтня-листопада 2018 року (і на даний час вже розпочалася). Якість товарів підтверджено відповідними сертифікатами, що є обов’язковою умовою. Ліміти (держбюджет) для остаточної проплати з серпня по листопад 2018 року.

На закупівлю шкільних меблів за програмою  «Нова Українська школа» тендерним комітетом Снігурівського районного центру фінансово-господарського забезпечення закладів та установ освіти процедура оголошувалась двічі. Пропозиції були відсутні через масову закупівлю шкільних меблів по всій країні, яка спричинила навантаженість на виробників. Проте, вчасно та якісно до 1 вересня вчителі перших класів отримали комп’ютери та оргтехніку.

Закупівлі проводились виключно в рамках чинного законодавства про публічні закупівлі, оскільки кошти різних бюджетів – це кошти платників податків, а не чиїсь особисті.

Крім того, необхідно зазначити, що в рамках підготовки навчальних закладів району до нового навчального року у кабінетах перших класів проведено ремонти згідно з вимогами НУШ, за що треба віддати належне колективам шкіл, батьківській громадськості, спонсорам та меценатам.

Також, хочеться відмітити, що наш район один з перших в області, де створено інклюзивно-ресурсний центр. Особливістю закладу є те, що його обладнали сучасною системою відеонагляду. Це дозволить батькам спостерігати за заняттями дітей у режимі онлайн.

Скористатися послугами інклюзивно-ресурсного центру зможуть діти з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Тут їм надаватимуть корекційно-розвиткові послуги та комплексну психолого-педагогічного оцінку розвитку, а також складатимуть для них індивідуальну програму розвитку.

Новостворений центр розміщений в частині будівлі Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Заклад облаштовано дитячими меблями, мультимедійною та комп’ютерною технікою, дидактичними та наочними матеріалами.

Витрати на облаштування ІРЦ склали майже 500,0тис.грн.

Снігурівщина є не лише першопрохідцем, а й активістом у впровадженні інклюзивної освіти.

Освоєння коштів триває відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Начальник відділу освіти райдержадміністрації
Любов Мендус
Поділитися:

Дата: 18.10.2018 | 10:21


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

245

Всього хворіє

206

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога