Територіальна оборонa! Десятиденні навчання в Снігурівському районі розпочнуться 07 вересня.

Що являють собою підрозділи територіальної оборони?

Загони оборони та рота охорони підпорядковуються військовим комісарам районних військкоматів та залучаються до виконання заходів територіальної оборони виключно в межах адміністративно-територіальних одиниць, де вони створені. Система територіальної оборони відкриває шлях для зміцнення обороноздатності держави. Потужна система територіальної оборони побудована в багатьох країнах, зокрема в Ізраїлі, Швейцарії, Латвії , Польщі та інших. Звичайно, Україна зараз робить перші кроки у формуванні та підготовці підрозділів територіальної оборони.

Хто призначається в підрозділи територіальної оборони?

Кожен громадянин віком від 20 до 60 років, який при необхідності бажає стати на захист рідного села, селища та боронити свій край, може бути учасником цього загону та брати участь у проведенні занять з військової підготовки. В першу чергу в цей загін зараховуються особи, які за станом здоров’я чи з інших причин не можуть проходити військову службу у бойових частинах.

Які завдання покладаються на територіальну оборону району у разі захоплення противником території району?

Основними завданнями загонів оборони  є: охорона будівель органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та важливих об’єктів та комунікацій; виконання завдань комендантської служби в районі; розгортання та несення служби на блокпостах; боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, антидержавними незаконно утвореними збройними формуваннями та мародерами; підтримання безпеки та правопорядку у районі; організація руху опору та (або) партизанських загонів.

Які права та обов’язки передбачені для учасників територіальної оборони?

Для загонів оборони керівним документом є Постанова Кабінету Міністрів України «Про структуру військового резерву людських ресурсів». Діяльність їх регламентують також Закон України «Про оборону України» та Указ Президента України «Про затвердження Положення про територіальну оборону України» від 2 вересня 2013 року № 471/2013.

Особовий склад загонів оборони включається до складу Збройних Сил України та має правовий статус військовослужбовців. На них поширюються всі права, пільги, соціальні гарантії та фінансові виплати, встановлені чинним законодавством.

Розміщення і харчування особового складу організовує військовий комісаріат за допомогою керівників місцевих органів державної влади та самоврядування. Загони комплектуються добровольцями, резервістами, які укладають контракт на проходження служби в резерві на відповідних посадах в загонах оборони та військовозобов’язаними, які приписані до цих посад. При цьому військовозобов’язані, які уклали контракт на службу в резерві, звільняються від призову на строкову військову службу та призову по мобілізації.

Для чого проводяться навчальні збори?

На випадок військової загрози кожен військовозобов’язаний має знати своє місце у відповідному підрозділі та завдання, які виконуватиме. Тому резервісти щороку залучаються на навчальні збори своїх підрозділів. Загальна тривалість підготовки резервістів до 30 діб на рік. При цьому за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата. Резервістам, які виконали програму підготовки та не вчиняли правопорушень, виплачується і одноразове грошове заохочення.

Снігурівський РВК

Дата: 28.08.2017    Всі новини розділу →