Процес обговорення реформи децентралізації продовжується

1 червня 2017 року Новопетрівська сільська рада ініціювала громадські обговорення з представниками Червонодолинської, Горохівської, Калинівської та Першотравневої сільських рад щодо можливості об’єднання в одну громаду. На зустрічі були присутні народний депутат України Ігор Бриченко, голова райдержадміністрації Інна Бойко, голова райради Тетяна Мезіна, депутати райради Олександр Басанчук та Ігор Бульба, начальник фінуправління рда Наталя Друзь та сільські голови.

Взявши слово, Інна Бойко підкреслила,об'єднуватися пора, що вона ні в якому разі не проти об’єднання. Але, за умови, якщо громада зможе довести, що вона дійсно буде спроможною. Вона вкотре наголосила, що до цього питання необхідно підходити виважено, є затверджений перспективний план. Якщо і вносити пропозиції по зміні плану то тільки на підставі точних розрахунків. Найголовнішим інструментом є формування спроможного бюджету та розподіл його на розвиток громади. Одна з найвірогідніших проблем, яка може виникнути ще на початкових етапах - це відсутність відповідних кадрів. Тому, необхідно проводити роботу з дохідною частиною бюджету, а саме: перш за все збільшувати ставку земельного податку, залучати інвестиції, брати участь в грантових проектах, тощо. Підкреслила що вже і зараз є мождивість громаді розвиватися, але ніхто не хоче брати на себе відповідальність по збільшенню податків, по написанню грандових проектів. Як приклад Інна Бойко навела стан з обробкою земель одноосібниками та подачею декларацій. Запропонувала довести громаді свою спроможність шляхом надання 100 відсотково одноосібниками декларації та сплатити податок на рівні середньої сплати базового господарства на кожній території. Виділена субвенція на розвиток громади, треба не забувати, що вона буде разовою і вона на розвиток, а не на проїдання..

Дещо іншої точки зору був Ігор Бриченко, який наполягав на тому, що необхідно сміливо об’єднуватись, експерементувати, так як на його думку гірше вже не буде. Він зазначив, що після об’єднання у мешканців є більше шансів навести порядок в громаді, ніж дочекатися допомоги “зверху”.А якщо громада перестане бути спроможненою тоді приєднатися до більш спроможної громади.

Голови Калинівської та Першотравневої сільських рад наголосили на тому, що потрібно більш детально все обрахувати, як видаткову так і дохідну частину. Інакше на плечі громади може впасти непосильна ноша.

Загалом, процес обговорення в районі продовжується.

Дата: 02.06.2017    Всі новини розділу →

20.09.2019