Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Воєнний стан. Що потрібно знати?

26 листопада 2018 року Верховна Рада України, відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України, статті 5 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, більшістю голосів затвердила указ Президента України про запровадження воєнного стану в низці областей України на теріторії Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії на 30 діб.

Воєнний стан: яким чином запроваджується

Воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Правовою основою введення воєнного стану є Конституція УкраїниЗакон України “Про правовий режим воєнного стану” № 389-VIII від 12 травня 2015 року та Указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.

Воєнний стан: обмеження конституційних прав і свобод громадян

Відповідно Указу Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затвердженого Верховною Радою України, у зв’язку із введенням воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану можуть обмежуватися окремі конституційні права і  свободи людини і громадянина, зокрема право на вільне пересування, таємницю листування, телефонних розмов, недоторканість житла, свободу думки і слова, заборону на втручання в особисте життя, виборчі права. В жодному разі в умовах воєнного стану не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 242527282940475152555657585960616263 Конституції України.

Також можуть вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні  для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”.

Вичерпний перелік конституційних прав і свобод людини і громадянина, які тимчасово обмежуються у зв’язку з введенням воєнного стану із зазначенням строку дії цих обмежень, а також тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень визначаються в Указі Президента України про введення воєнного стану в Україні.

Порядок залучення працездатних осіб в умовах воєнного стану до суспільно корисних робіт та питання їхнього соціального захисту з урахуванням вимог закону визначаються Кабінетом Міністрів України.

Воєнний стан: правосуддя

Правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів. Забороняється скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства., а також створення надзвичайних та особливих судів.

 

Шановні мешканці регіону!

В Управлінні Служби безпеки України в Миколаївській області функціонує Центр оперативного реагування на звернення громадян, що стосуються питань введення та функціонування воєнного стану.

Із використанням наступних комунікаційних можливостей:

телефони:

(0512) – 49-03-22, 47-28-70, 37-00-70; (05162) 2-12-48

електронна скринька Управління СБУ:

usbu_myk@ssu.gov.ua

сторінка Управління СБУ в Facebook:

https://www.facebook.com/sbumykolaiv/

Ви можете повідомляти інформацію про перебування у регіоні підозрілих осіб, їх наміри чи факти здійснювати підривну діяльність проти України.

Також подібні дані можна передати особисто за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 40 та м. Снігурівка, вул. Чайковского, 48

Усі канали комунікації працюють цілодобово.  Кожна інформація буде перевірена.

Закликаємо усіх бути пильними і небайдужими. Мир та громадська злагода на Миколаївщині залежить від наших спільних зусиль!

 

Управління СБУ в Миколаївській області

Щодо заборони фото та відеозйомки військ та техніки ЗСУ

Генеральний штаб Збройних Сил України звертається до громадян України із проханням не проводити фото, відео зйомку та он-лайн трансляцію та не публікувати у соціальних мережах відомості, що розкривають / Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine:

  1. місцезнаходження військової техніки, озброєння, майна та особового складу;
  2. рух колон військової техніки та переміщення будь-яким способом особового складу;
  3. режимні військові об’єкти Міністерства оборони України та Збройних Сил України та несанкціоновано не проникати на їхню територію;
  4. завдання органів військового управління, військ (сил) щодо бойової готовності, оперативної підготовки та застосування військ (сил);
  5. підготовку та проведення навчань (тренувань, маневрів, воєнних ігор);
  6. організацію, чисельність та дислокація військ (сил).

Нагадуємо, що в районі проведення навчань, над військовими частинами, об’єктами та полігонами всі помічені безпілотні літальні апарати будуть збиті. Особи, які здійснювали запуск або керували цими БПЛА, будуть затримані та притягнуті до відповідальності.
Прохання ґрунтується з урахуванням ухваленого Верховною Радою України Закону № 9338 від 26.11.2018 «Про затвердження Указу Президента України № 391/2018 від 26.11.2018 «Про введення воєнного стану в Україні», Закону України «Про правовий режим воєнного стану», відповідно до наказу Міністерства оборони України «Про затвердження Переліку відомостей Міністерства оборони України, які містять службову інформацію» № 720 від 27.12.2016 (зі змінами – № 395 від 27.07 2017)
Допоможімо та підтримаймо Збройні Сили України та захисників держави!
Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

246

Всього хворіє

207

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога