В Україні підписано Меморандум щодо розробки проектів закладів освіти з урахуванням потреб людей з інвалідністю | Новини області - Снігурівська РДА

Дружина Президента України Марина Порошенко та Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко підписали Меморандум про співпрацю. Результатом взаємодії стануть розроблені типові проекти щодо нового будівництва та реконструкції будівель, споруд, приміщень закладів освіти, у тому числі пришкільних спортивних майданчиків, з урахуванням індивідуальних можливостей дітей з особливими освітніми потребами, які можуть бути запропоновані замовнику для подальшої реалізації.

За словами Марини Порошенко, сьогодні особливої уваги заслуговує питання формування мережі сучасних Інклюзивно-ресурсних центрів, які були створені після реорганізації радянських психолого-медико-педагогічних консультацій. «Створення ІРЦ – це важливий крок в організації системи надання розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. І такі установи мають з’явитися на рівні територіальних громад і районних центрів», - зауважила дружина Президента.

У ході діалогу також піднімалося питання створення доступності навчальних закладів для «особливих» дітей. Перша леді України наголосила, що з цією метою Благодійний Фонд Порошенка розробив типові проекти Медіатек та Ресурсних кімнат, які є необхідними для розвитку таких учнів.

«У результаті нашої ініціативи та в рамках децентралізації в Україні за останній рік вперше побудовано майже 100 Медіатек і Ресурсну кімнату. І з часом кількість таких приміщень в інклюзивних школах буде збільшуватися», - зазначила Марина Порошенко.

Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко наголосив, що метою є максимальне надання місцевим громадам стандартів і типових проектів, які враховують потреби осіб з інвалідністю.

«В умовах децентралізації місцеве самоврядування має фінансові можливості впроваджувати інклюзію. Ідеться про кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, субвенцію з держбюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, освітню субвенцію, кошти місцевих бюджетів та міжнародну технічну допомогу. Зокрема, кошти ДФРР – максимально прийнятне джерело для розвитку інфраструктури інклюзивної освіти. Сподіваюся, ми прискоримо ці процеси, об’єднавши зусилля держави, місцевої влади із активністю громадянського суспільства», - підкреслив Геннадій Зубко.

Кабінет Міністрів України 12 липня 2017 року ухвалив Постанову № 545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр». Головна мета цих ІРЦ – проводити комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надавати психолого-педагогічну допомогу та забезпечувати системний кваліфікований супровід дитини з особливими освітніми потребами.

Дата: 11.10.2017    Всі новини розділу →