На Миколаївщині діє заборона купання та вилову риби в акваторії річок Інгул, Південний Буг та Дніпро-Бузького лиману | Новини області - Снігурівська РДА

15 серпня у Головному управління ДСНС України у Миколаївській області під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Валентина Гайдаржи відбулось чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

У ході засідання розглянуто екстрене питання - запобігання та розповсюдження випадків серед людей хвороб, які мають міжнародне значення, в тому числі холери. Так, за повідомленнями Миколаївського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України, при проведенні планового соціально – гігієнічного лабораторного моніторингу води на відкритих водоймах на наявність збудників інфекції, що мають міжнародне значення, а саме віброфлори в районі пішохідного Інгульського мосту (м. Миколаїв, Центральний район, р. Інгул) з проби від 07.08.2017р. виділено Vibrio cholerae О1 Eltor серовар Ogawa. Культуру підтверджено Одеським протичумним інститутом ім. І.Мечникова.

За результатом розгляду питання надано розпорядження щодо вжиття першочергових заходів, спрямованих на недопущення зараження громадян даною хворобою, а саме: заборона купання та рибна ловлю в акваторії річок Інгул, Південний Буг та Дніпро-Бузького лиману, запровадження гіперхлорування питної води, вжиття заходів щодо ліквідації місць стихійної торгівлі продуктами харчування, особливо рибопродуктами.

У рамках засідання розглянуто інші питання, серед яких - стан протипожежного водопостачання в окремих районах області та на території об’єднаних територіальних громад, дотримання вимог природоохоронного законодавства одним з підприємств, заходи щодо забезпечення безпечного користування населенням газом у побуті тощо. Також членами комісії затверджено Комплексний план щодо підготовки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, служб цивільного захисту та об’єктів життєзабезпечення області до безперебійної роботи в складних погодних умовах осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.

Довідково: Холера - це гостре діарейне захворювання, внаслідок якого, за відсутності лікування, через декілька годин людина може померти. Збудник холери - холерний вібріон. Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або носій вібріонів. Холера передається лише фекально-оральним шляхом, частіше при вживанні забрудненої води для пиття, миття посуду, овочів, фруктів, при купанні і т. ін., а також через їжу і при побутових контактах. Основним резервуаром є люди та водні ресурси, такі як солонкуваті води і гирла річок, де часто відбувається цвітіння водоростей.

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я для населення стосовно запобігання холери — три основні правила: піддайте їжу термічній обробці; прокип'ятіть воду; мийте руки. При перших ознаках захворювання – негайно зверніться до лікаря!

Дата: 16.08.2017    Всі новини розділу →