Олександр Кушнір взяв участь у відео-нараді щодо актуальних питань регіонального розвитку та розвитку інфраструктури ОТГ | Новини області - Снігурівська РДА

Актуальні питання регіонального розвитку та розвитку інфраструктури ОТГ розглядалися 30 червня на відео-нараді з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під керівництвом заступника Міністра регіонального розвитку Лева Парцхаладзе з представниками облдержадміністрацій.

Участь в онлайн-нараді взяли заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Кушнір, фахівці департаменту економічного розвитку та регіональної політики облдержадміністрації, департаменту соцзахисту, департаменту освіти і науки ОДА, спеціалісти відділу з питань  організації надання адмінпослуг та управління охорони здоров’я ОДА, а також представники ГУ ДСНС в області.

«Що стосується створення нового освітнього простору – у нас в області передбачено 5 шкіл. Враховуючи рекомендації Мінрегіону, ми залучили всі можливі джерела для їх облаштування – це кошти і ДФРР, і субвенції соцекономрозвитку території. Крім того, долучили і кошти обласного бюджету. По всіх школах є розроблені проекти. Роботи проводяться максимально швидко та ефективно», - прокоментував Олександр Кушнір питання щодо стану реалізації проектів по створенню нового освітнього простору у школах області. Зазначимо, що участь у проекті «Новий освітній простір» беруть 5 миколаївських шкіл. А саме: Миколаївська загальноосвітня школа-інтернат №3, Вознесенська ЗОШ №8, Колосівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (Веселинівський район), Новобузька ЗОШ І-ІІІ ступенів та Куцурубська ЗОШ ім. Т. Шевченка.

Заступник очільника області також звернув увагу, що в рамках проведення децентралізації в області планується створення 77 підрозділів місцевих пожежних охорон. З них 31 підрозділ вже створено. 11 – фінансуються за рахунок місцевих бюджетів. Крім того, на території області створено 20 об’єднаних територіальних громад, у яких функціонують 4 підрозділи МПО (Мостівська, Олександрівська, Коблівська, Галицинівська). Коблівська ОТГ 100% фінансує сільську пожежну охорону.

Коментуючи створення умов для безбар'єрного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будівель і споруд, Олександр Кушнір повідомив, що після проведення інвентаризації соціальної інфраструктури в області нараховується 5 299 таких об’єктів. «74,5% з них мають вільний доступ. Є частина об’єктів, які технічно неможливо облаштувати, а по решті проводиться робота, щоб максимально швидко, у межах наявного ресурсу, забезпечити доступність цих споруд», - акцентував він.

Щодо стану підготовки переліку проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ, Олександр Кушнір повідомив, що в 10-х ОТГ затверджені програми соціально-економічного розвитку. Ще 10 – працюють над їх затвердженням. Одна ОТГ подала до облдержадміністрації заявку для використання коштів субвенції за проектом. Зазначимо, що відповідно до індикативного розподілу коштів ДФРР Миколаївській області виділено в 2017 році 75,7 млн грн. На сьогодні міжвідомчою комісією відібрано 14 проектів. Серед яких фінансування перехідних проектів, які реалізовувались в минулих роках: проект розвитку спортивної інфраструктури «Будівництво спортивних майданчиків Миколаївської обласної школи вищої спортивної майстерності в м. Миколаєві», проект з енергоефективності навчальних закладів «Реконструкція Миколаївської загальноосвітньої школи-інтернату №3 І-ІІІ ступенів в м. Миколаєві».

Олександр Кушнір підкреслив, що зазначені питання є вкрай важливими для розвитку регіону. І голова облдержадміністрації Олексій Савченко тримає на особистому контролі їхнє вирішення.

Дата: 30.06.2017    Всі новини розділу →