З Міжнародним днем захисту дітей.

Щороку 1 червня весь світ відзначає свято наймолодших мешканців нашої планети --- Міжнародний день захисту дітей.

Свято встановлене в листопаді 1949-го року ухвалою Ради Міжнародної демократичної федерації жінок і покликане привернути увагу до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту , дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля та інше.

В нашому районі проживають 7297- дітей, з них 4841 шкільного віку.

Серед загальної кількості дітей є діти, які потребують особливої уваги. Так, серед них : 209 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 115 проживають в сім’ях опікунів, піклувальників. 8 дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються в 5 прийомних сім’ях. В дитячому будинку сімейного типу сім’ї Гнатишиних із с. Івано-Кепине знайшли домашній затишок семеро дітей.

На території нашого району проживають 211 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, через те , що батьки не створили належних умов для утримання, проживання та розвитку дітей. 9 дітей , які постраждали від насилля в сім’ї та жорстокого поводження з ними.

Сьогодення вносить ні відносини, нові категорії дітей - це діти, переселенців із окупованих територій, діти учасників АТО, діти тих, хто загинув, виконуючи свій обов’язок перед дітьми та Україною.

Роботу з питань захисту прав дітей в районі організовує і координує служба у справах дітей райдержадміністрації в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, УСЗН, районним центром зайнятості, РЦСС СДМ, Снігурівським відділом поліції ГУНП, відділом освіти, центральною районною лікарнею, відділом реєстрації актів цивільного стану та інші.

Вітаю зі святом дітей, батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників та усиновителів, працівників служби у справах дітей Луцкіну Н.А., Алєксеєву Н.П., Номировську Н.М. та Мельник В.В.. Бажаю, перш за все, миру і благополуччя. А також, натхнення, великого терпіння, міцного здоров’я, наснаги, мудрості.

Бажаю всім, хто займається вихованням дітей, побачити через роки гарні плоди своєї нелегкої праці.

Закликаю дорослих робити все можливе для гармонійного, різностороннього розвитку дітей та захистити їх від насилля та жорстокого поводження, від будь-яких порушень їх прав, свобод та законних інтересів.

Треба пам’ятати, що все те, що вкладемо в наших дітей сьогодні, завтра будемо пожинати ми і майбутні покоління.

Г. Бондаренко,
Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації