В райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини

На черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини, яку очолила голова райдержадміністрації Твардовська Т.М., розглянуто одинадцять питань: надання висновку про доцільність позбавлення батька батьківських прав, звернення батьків про визначення місця проживання дітей, питання захисту житлових прав та інтересів дітей, питання ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків по відношенню до дітей в чотирьох сім’ях.

Так, в сім’ї Т. дитина замість відвідування навчального закладу та здачі ЗНО разом з матір’ю їздить на польові роботи.

В сім’ї Д. неповнолітня дитина не відвідує навчальний заклад, пішла з дому та проживає у родичів.

Багатодітна мати десятьох дітей не забезпечує належних санітарно-гігієнічних умов для їх проживання, при цьому проживає разом із співмешканцем на дитячу державну соціальну допомогу.

Одинока мати Ш., раніше позбавлена батьківських прав, має дев’ятимісячну дитину, яку кинула на хворого співмешканця, сама ж з новим співмешканцем зловживає алкоголем.

Рішенням комісії батьки попереджені про відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Снігурівським ВП ГУНП Миколаївської області (поліція) на них складені адміністративні протоколи.

У відношенні однієї сім’ї буде вирішуватись питання про позбавлення матері батьківських прав.

Спеціаліст РЦСС СДМ Бурбела К.І. повідомила про доцільність соціального супроводу двох сімей з метою допомогти у вирішенні соціально-побутових проблем та зняття з супроводу чотирьох сімей, які подолали складні життєві обставини.

В конфліктнихій ситуації в двох сім’ях, де батьки розлучилися, та не дійшли згоди з ким проживати дітям, на підставі ст.161 Сімейного Кодексу України місце проживання дітей визначено в одній сім’ї з матір’ю, так як батько не має самостійного доходу, схильний до зловживання спиртних напоїв та насильства, в іншій сім’ї з батьком, оскільки мати веде аморальний та асоціальний спосіб життя, не має постійного місця проживання.

Н.А.Луцкіна,
секретар комісії з питань