Через тісну взаємодію

Райдержадміністрація приділяє постійну увагу вдосконаленню взаємодії місцевих органів влади з правоохоронними органами. Систематично аналізується стан злочинності на територіях кожної сільської ради і в районі загалом. За результатами моніторингу розробляються конкретні заходи, спрямовані на попередження правопорушень у відповідності до районної програми профілактики злочинності.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 767 від 8.08.2012 р. стосовно заходів по втіленню в життя Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року та відповідного розпорядження голови облдержадміністрації Через тісну взаємодію затверджено план дій у цьому напрямку і виконавчою владою району.

Велике значення у поліпшенні криміногенної ситуації районною владою, правоохоронцями відводиться громадським формуванням на місцях. На початку року райвідділ УМВС провів з їх керівниками інструктивно-методичне навчання. Нині на Снігуірвщині діє 19 громадських формувань з охорони громадського порядку, до складу яких ввійшло понад 200 активістів. Питання їх діяльності періодично розглядаються на міжвідомчих апаратних нарадах.

Під особливим контролем виконавчої влади проблема профілактики правопорушень бездоглядності і безпритульності серед неповнолітніх. Спільно з ССД РДА, вчителями, працівниками відділів у справах молоді сільських рад проводяться рейди по виявленню дітей, які займаються бродяжництвом та жебракуванням.

Щоденно перевіряються неблагополучні сім’ї, котрі перебувають на обліку. Батьки, які не виконують належним чином своїх обов’язків, притягуються до адміністративної відповідальності. Вживаються також заходи по виявленню дорослих, котрі втягують неповнолітніх у злочинну діяльність та наркоманію.

Правоохоронцями та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді у поточному році проведено 13 рейдів «Діти вулиці». Їх мета – запобігання дитячій бездоглядності, виявлення осіб, що залучають неповнолітніх до протиправних дій і продають їм спиртне та цигарки. До відповідальності притягнуто кількох таких «наставників». Серед важливих напрямів роботи райдержадміністрації і підтримка осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Кращій їх адаптації в суспільстві сприяє діяльність спостережної комісії при РДА. Нею проведено 7 засідань, включаючи й виїзне, безпосередньо у виправній колонії №5. Розглянуто 51 справу на умовно-дострокове звільнення і 8 про помилування. На обліку нині перебуває 26 осіб, звільнених від відбування покарання. Особам, котрі вийшли на волю, видаються направлення до районного центру зайнятості. Їм також надається допомога в оформленні документів, необхідних для працевлаштування.

Велика роль по забезпеченню правопорядку у територіальних громадах відводиться дільничним інспекторам міліції. Усі вони забезпечені робочими приміщеннями. Сільради дбають, щоб дільничні мали відповідну оргтехніку, засоби зв’язку. В їх розпорядженні два автомобіля, 6 скутерів, кілька комп’ютерів та переносних радіостанцій. ДІМ тісно співпрацюють з громадськими пунктами охорони порядку (ГПОП), що дозволяє підтримувати належний порядок при проведенні масових заходів, оперативніше виявляти і розкривати злочини, знаходити тих, хто їх вчинив.

Райдержадміністрація постійно дбає і про дальше поліпшення матеріально-технічного забезпечення органів внутрішніх справ з тим, щоб вони могли успішно реалізувати заходи, передбачені комплексною Програмою профілактики злочинності.

О.СКАКУНОВ,
завідувач сектору
з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації