Про проведення державної реєстрації потужностей, які здійснюють діяльність з виробництва та обігу харчових продуктів.

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про те, що у відповідності до статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів», набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам» (далі – Порядок), зареєстрований в Мін'юсті 12 березня 2016 року за № 382/28512.
  Цей порядок визначає процедуру державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.
  Суб’єкти господарювання (юридичні особи, фізичні особи – підприємці, фізичні особи), які провадять діяльність на будь – якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів (далі – оператори ринку), що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності.
  Зазначений обов’язок поширюється на операторів ринку, які провадять діяльність, пов’язану з:
 -  первинним виробництвом продукції (у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин);
 -   транспортуванням (надання послуг з перевезення харчових продуктів);
 - зберіганням харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10°C, залишаючись придатними для споживання людиною;
 -  роздрібною торгівлею харчовими продуктами тваринного та рослинного походження (вода питна, напої також підлягають реєстрації) всіх форм власності – магазини, лотки з реалізації;
 - закладами громадського харчування (ресторани, бари, кафе, піцерії, їдальні тощо);
 - виробництвом харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження.

Відповідно до Порядку для державної реєстрації потужності оператору ринку необхідно подати Снігурівському міжрайонному управлінню Головному управлінню Держпродспоживслужби в Миколаївській області (вул. Ломоносова, 12, м. Снігурівка, інформація за довідками звертатися за телефоном (05162)2-14-53 )
заяву за встановленою формою.

Снігурівське міжрайонне управління приймає рішення про державну реєстрацію потужності за відсутності підстав для відмови у такій реєстрації. Підставами для відмови у державній реєстрації є:
 1) заява про державну реєстрації потужності не відповідає встановленій формі;
 2) у заяві про державну реєстрації потужності оператором ринку надано не повну інформацію.
 Одночасно з прийняттям рішення про державну реєстрацію потужності  Снігурівське міжрайонне управління присвоює потужності особистий реєстраційний номер.
Державна реєстрація потужності здійснюється безоплатно.
  Оператори ринку відповідно до статті 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів» несуть відповідальність в межах діяльності, яку вони здійснюють.
  За виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону, - тягне за собою накладення штрафу:
на юридичних осіб - у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат;
на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

Начальник Снігурівського

міжрайонного управління Головного

управління Держпродспоживслужби

в Миколаївській області                                                  Д.О.Куліуш