Інформуємо — роз'яснюємо

З метою здійснення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань працевлаштування осіб з інвалідністю в Снігурівському районному центрі зайнятості пройшов інформаційний семінар для роботодавців та інспекторів відділу кадрів підприємств, організацій та установ району на тему “Окремі правові аспекти працевлаштування осіб з інвалідністю”.

Відкриваючи захід, директор районного центру зайнятості Ірина Заприкут проінформувала присутніх про стан місцевого ринку праці, професійно-кваліфікаційний склад безробітних громадян, які мають інвалідність та зареєстровані в центрі зайнятості, розповіла про послуги служби зайнятості для осіб з інвалідністю. Окремо директор зупинилася на питанні можливості стажування безпосередньо на робочому місці та отриманні компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих на новостворені робочі місця осіб з інвалідністю.

До обговорення цього питання долучилась начальник відділу взаємодії з роботодавцями Світлана Іванова, яка ознайомила учасників семінару з основними нормативними актами, направленими на соціальний захист інвалідів в Україні. Мова йшла про те, що особи з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися у суспільстві. Одним з головних питань для них є питання працевлаштування. «При цьому важливо, щоб роботодавці створювали безпечні і не шкідливі для здоров’я інвалідів умови праці, вживали заходів, спрямованих на запобігання подальшої інвалідності, на відновлення їх працездатності» - зазначила Світлана Миколаївна.

По завершенню семінару всі учасники зголосилися, що соціальний захист інвалідів є пріоритетною складовою діяльності як держави в цілому, так і окремо кожної соціальної служби та роботодавців. Людина з інвалідністю не повинна відчувати себе ізольованою від суспільного життя, самотньою і безпорадною.

В ході семінару присутні роботодавці отримали необхідну для них роздаткову інформацію та отримали вичерпні відповіді на поставлені питання.

Відділу взаємодії з роботодавцями

Снігурівського районного центру зайнятості