Освіта Культура Он- лайн трансляції

У Снігурівці відбулося громадське обговорення з приводу створення об’єднаної територіальної громади

7 липня в районному будинку культури відбулися громадські обговорення з приводу утворення Снігурівської об’єднаної територіальної громади. 26 червня 2017 року Снігурівською міською радою вдруге було прийнято рішення про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад Снігурівського району, відповідно до якого усім сільським радам направлено пропозиції з приводу об’єднання в одну громаду. В обговоренні взяли участь голова райдержадміністрації Інна Бойко, голова райради Тетяна Мезіна, депутати міської та районної рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та державних установ району, а також мешканці міста Снігурівка.

Звертаючись до мешканців міста, Інна Володимирівна розповіла про переваги об’єднання, а також відмітила наступне:

- Усі європейські держави вже пройшли цей шлях. Якщо країна обрала шлях прогресу - вона обов’язково буде створювати об’єднані територіальні громади, проводити адміністративну реформу. Однією з найважливіших умов створення громади - це її спроможність. Спроможна громада - це та громада, в якій є джерела для наповнення бюджету, інфраструктура, кадрові ресурси, яких повинно бути достатньо для вирішення питань місцевого значення. В процесі децентралізації нам надаються не тільки повноваження, а й відповідальність перед громадою. Тобто, децентралізація робиться не для чиновників, а для мешканців громади. Іншими словами - це наближення влади до людей. - сказала Інна Бойко.

Також, очільниця району привела до прикладу слова народного депутата України Андрія Вадатурського, що після об’єднання не потрібно буде звинувачувати “злочинну владу” з Києва, з Миколаєва або в райдержадміністрації. Адже люди самі оберуть керівництво ОТГ, з яких і будуть потім питати.

Після доповіді Інни Бойко, начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Друзь проінформувала про обрахунки фінансової спроможності Снігурівської територіальної громади. Наталія Михайлівна відмітила, що у випадку об’єднання приріст до бюджету громади становив би мінімум +21% від теперішнього рівня.

Були в залі і скептики, які цікавились саме “мінусами” об’єднання. На їх думку після об’єднання громади снігурівчан чекатиме міфічна “оптимізація” - тобто скорочення робочих місць. Відповідаючи на це питання, Інна Володимирівна відмітила, що у випадку об’єднання по принципу “один район - одна громада” ніяких скорочень не буде. Проте, якщо район розділиться на декілька громад - то в цьому випадку “оптимізувати” все ж доведеться.

Інна Володимирівна додала, що у будь якому випадку Снігурівська громада буде спроможною, незважаючи на те, скільки громад утвориться на території району. Проте, наразі керівників району більше турбує доля сіл. Адже, дуже важливо, щоб в селах на достатньому рівні надавалися адміністративні послуги. Також, владою робиться все можливе для того, щоб зберегти Снігурівську ЦРЛ. Тому, об’єднання за принципом “один район - одна громада” наразі є кращим варіантом. І як раз з цими словами були згодні мешканці міста, які висловили власну думку з приводу об’єднання.

Зокрема, місцевий мешканець Юрій Голдун відмітив наступне:

- Питання децентралізації в районі назріло дуже давно. Проте, не потрібно “вигадувати велосипед”, адже є досвід Європи та колишніх країн радянського союзу які цей шлях вже пройшли. В нашому випадку дійсно краще створити ОТГ в межах району, адже доцільно використовувати вже наявну інфраструктуру в рамках однієї територіальної громади.

Свою думку висловила і директор центральної районної бібліотеки Аліса Косєй. Вона відмітила, що об’єднання району в одну громаду дозволить зберегти мережу закладів культури.

- Не потрібно руйнувати те, що в нас є. В згуртованості - наша сила. Тому, позиція працівників культури це один район - одна громада. - додала Аліса Анатоліївна.

Такої ж думки був і голова профспілки закладів освіти Віталій Кисіль, який відмітив, що у випадку утворення декількох громад на території району - меншим громадам доведеться закрити малокомплектні школи.

Також, місцевий мешканець і колишній редактор районної газети “Вісті Снігурівщини” Анатолій Заєць закликав об’єднуватись в одну громаду та не “рвати район на шматки”.

Загалом, що стосується процесу об’єднання на Снігурівщині, можна відмітити наступне: навіть враховуючи те, що цей процес у нас затягнувся - ми можемо робити деякі позитивні висновки. Наприклад, тепер у снігурівчан є гарна можливість врахувати всі ті помилки, які допустили інші громади, що дозволить самим не “наступати на ті ж самі граблі”. Адже, деякі малі громади нашої області вже на собі відчувають нестачу коштів та прагнуть об’єднатися з більшими громадами. Тому, тут як не крути - а суть об’єднання все ж полягає саме в УКРУПНЕННІ, але ж ніяк не навпаки.

Дата: 08.07.2017    Всі новини розділу →