В с.Новопетрівка відбулись чергові громадські обговорення з питань децентралізації

Сьогодні, 16 червня 2017 р. в с.Новопетрівка відбулись громадські обговорення з приводу об’єднання Новопетрівської та Червонодолинської сільських рад в об’єднану громаду. На зборах були присутні депутати облради Андрій Закусілов та Олена Донченко, голова районної ради Тетяна Мезіна, секретар міської ради Тетяна Андрющенко, депутати райради Олександр Басанчук та Ігор Бульба, начальник фінансового управління Наталія Друзь, начальник відділу райради Ірина  Лисиця,  а також сільські голови Сергій Пересунько та Валентина Касапа.

Начальником фінансового управління райдержадміністрації Наталією Друзь було наведено дані аналізу фінансових показників. Зокрема, Наталія Михайлівна відмітила видатки, які взагалі не були заплановані в бюджеті майбутньої ОТГ. За попередніми підрахунками різниця між дохідною та видатковою частинами бюджету становитиме приблизно мінус 406 тис.грн.

Голова райради Тетяна Мезіна у своєму виступі підкреслила:

“Наше завдання – довести до вас інформацію. Проте, які шляхи ви виберете для себе – вирішувати вже вам.”

Також, слід врахувати те, що громаді доведеться створювати всі необхідні заклади і установи, такі як: відділ освіти, управління соціального захисту, ДСНС, поліція, тощо. Але ж на це потрібні кошти, та що не менш важливо – кадри.

Свою думку з приводу кадрового забезпечення висловила секретар міської ради Тетяна Андрющенко. Вона зазначила, що при всьому бажанні створити об’єднану громаду –про кадрове забезпечення потрібно думати вже зараз. При тому, що потрібні досвідчені фахівці, які добре знають закони. Слід відмітити, що навіть в місті Снігурівка у більшості установ спостерігається “кадровий голод”, не кажучи вже про село.Крім того секретар міської ради представила на розгляд мешканців села матеріали, які засвідчують роботу проведену апаратом міської ради спільно з депутатським корпусом за останні два роки. Тетяна Андрющенко підкреслила, що не потрібно чекати створення ОТГ, а вже зараз потрібно працювати над покращенням інфраструктури своїх населених пунктів.

Депутат облради Андрій Закусілов зазначив, що ініціативній групі доцільно розробити та представити громаді чіткий план дій, включаючи вирішення питання структури, фінансового та кадрового забезпечення громади.

Підбиваючи підсумки, Тетяна Мезіна відмітила, що ніхто з присутніх представників влади на зустрічі ні на кого не тисне і не нав’язує свою думку. Проте, ініціатори повинні розуміти, що вони беруть на себе відповідальність перед мешканцями громади за їх майбутнє.

Дата: 17.06.2017    Всі новини розділу →