Ботулізм це загальна проблема

В Україні почастішали випадки захворювання на ботулізм після вживання в'яленої риби.

За інформацією заступниці міністра охорони здоров'я Оксани Сивак, за останні три місяці в Україні зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, 9 з них - зі смертельним результатом.

Якщо в попередні роки причиною захворювання найчастіше ставали продукти домашнього приготування, останнім часом почастішали випадки виникнення захворювання після вживання товарів промислового виробництва, придбаних в цілком легальних супермаркетах. Особливість нинішнього спалаху і в тому, що українські лікарні не забезпечені сироваткою від ботулізму, а без неї вірогідність смертельного результату зростає в кілька разів.

Ботулізм - це важке токсикоінфекційне захворювання, в результаті якого відбувається ураження нервової системи.

Заразитися ботулізмом можна через їжу і воду, а також при попаданні в організм аерозолів, що містять найсильнішу органічну отруту ботулотоксин. Ботулотоксин також міститься в піску і грунті.

В основному зараження відбувається через вживання в'яленої, копченої та солоної риби, рибних, м'ясних, грибних і овочевих консервів, ковбаси і м'ясних продуктів у вакуумній упаковці, неочищеної картоплі, наприклад, запеченої у фользі. Відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо.

Уразливі місця - це слизові оболонки дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту, рани, пошкоджена шкіра і легені.

Від людини до людини інфекція не передається.

Інкубаційний період протікає від декількох годин до 2-5 днів. Хвороба розвивається швидко - в середньому від 18 годин до однієї доби.

При зараженні ботулізмом спостерігається блювота, діарея, слідом здуття живота, запор і затримка сечовипускання. Порушується зір - в очах каламутніє або двоїться, можуть розширюватися зіниці. Хворий відчуває м'язову слабкість, у нього відбуваються паралічі, ураження лицьового нерва. Також симптомами ботулізму є сухість у роті, порушення ковтання, гугнявість голосу. Зараження супроводжується підвищенням температури тіла, прискореним диханням, тахікардією, підвищенням кров'яного тиску, блідістю шкіри.

Важка форма хвороби може привести до летального результату.

Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається.

При перших симптомах отруєння необхідно відразу звернутися до лікаря.

Снігурівське міжрайонне управління
головного управління