Формування об'єднаних громад в сукупності з можливостями децентралізації сприятиме розвитку фермерства та підприємництва на селі, - Прем'єр-міністр

Формування об’єднаних територіальних громад в сукупності з можливостями децентралізації та державних програм стимулюватиме розвиток фермерства та малого й середнього підприємництва на селі. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході зустрічі з представниками фермерських об’єднань та асоціацій.

В ході розмови сторони визначили проблеми, які наразі існують в сфері невеликого агровиробництва, і звернули увагу, що вже зараз фермерський рух - це значний ринок ємністю щонайменше 70 млрд грн, адже наразі в Україні працюють 32-35 тис. фермерських господарств з середнім торговим оборотом в 1-2 млн грн на рік.

«Ми, як Уряд, зацікавлені в розвитку малого й середнього бізнесу на селі, у створенні нових компаній, нових робочих місць, у формуванні потужного класу фермерів. Не можна далі сприймати село, як поле, де посіяли, зібрали й вивезли. Село – це посіяли, зібрали, обробили, наповнили внутрішній ринок і експортували надлишок. Така модель для нас більш прийнятна», - сказав Глава Уряду.

Він нагадав, що наразі Уряд запустив одразу декілька програм підтримки селян – від компенсації вартості сільгосптехніки до надання адресної допомоги в обсязі 1% від валової продукції. «І тепер чим більше вал – тим більше підтримка», - підкреслив Володимир Гройсман.

Він також запевнив, що Уряд готовий й надалі допомагати селянам шляхом ухвалення необхідних нормативних актів, в тому числі в частині земельних відносин, і запровадження адресної фінансової підтримки – в залежності від напрямку діяльності фермерського господарства.

Формування об’єднаних територіальних громад в сукупності з можливостями децентралізації та державних програм стимулюватиме розвиток фермерства та малого й середнього підприємництва на селі. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході зустрічі з представниками фермерських об’єднань та асоціацій.

Дата: 15.06.2017    Всі новини розділу →