Наступний крок децентралізації - прозорість ухвалення рішень і залучення громадян, - Володимир Гройсман

Наступним кроком реформи децентралізації, яка проходить в Україні з 2014 року і вже стала однією з найбільш ефективних в державі, є прозорість ухвалення рішень на місцевому рівні, відповідальність влади, в тому числі за використанні фінансові ресурси, а також залучення громадськості до обговорення всіх важливих ініціатив. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час Міжрегіональної конференції з питань впровадження реформи децентралізації в Україні у Запоріжжі.

"Фінансові ресурси на місцях зростають. За роки децентралізації ми утричі збільшили ресурси місцевих громад. Тепер треба дати новий рівень прозорості використання цих ресурсів і включеностігромадян у прийняття рішень. Ми з вами не робимо роботу заради себе. Ми працюємо на людей і дуже важливо, щоб ці люди розуміли, як, куди ми будемо витрачати ці кошти, наскільки це буде ефективно. Маємо бути підзвітні і підконтрольні мешканцям, які нас обирають", - наголосив Прем'єр-міністр.

За його словами, з початку впровадження процесу децентралізації в Україні вже створені 413 об'єднаних територіальних громад, готуються вибори місцевих органів влади. "Процес пішов, і ніхто його не зупинить", - підкреслив Глава Уряду.

Він також нагадав, що цього року Уряд передбачив 1,5 млрд грн на підтримку об'єднаних територіальних громад. Минулого року цей показник складав 1 млрд грн. Бюджет розвитку регіонів – ще 3,5 млрд грн. І ці ресурси, зазначив Володимир Гройсман, будуть зростати відповідно до росту економіки.

"Уряд повністю розуміє важливість децентралізації, ми не зійдемо з цього шляху. Ми виступаємо за створення системи, яка дозволить регіонам розвиватися", - запевнив Прем’єр-міністр.

Дата: 15.06.2017    Всі новини розділу →