Аграрії Снігурівщини завершили збирання ранніх зернових і зернобобових культур врожаю 2016 року.

Станом на 26 липня 2016 року сільгосптоваровиробниками всіх форм власності завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур на площі 50531 га, що складає 100% від загальної площі. Завдяки професіоналізму, вмілому і дбайливому відношенню до землі аграріями району в поточному році отримано вагомий урожай ранніх зернових культур – 176596 тис. тонн ранніх зернових культур при середній врожайності 34,9 ц/га.

Загальна площа збирання ранніх зернових та зернобобових культур становить 50531 га, із них: озима пшениця – 22167 га, озимий ячмінь – 12419 га, озиме жито – 20 га, ярий ячмінь – 15282 га, яра пшениця – 165 га, горох –175 га, овес – 304 га, крім того озимий ріпак – 500,14 га.

Озимої пшениці по всіх категоріях господарств із площі 22167 га намолочено 93259 тонн при середній урожайності – 41,9 ц/га, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами району - 56,9 тис. тонн зерна при урожайності 48,6 ц/га, Найбільша урожайність в господарствах ТОВ «АГРО ЮТАС», ДП ТОВ «НІК ЮТАС», ПСП «Роднічок», ТОВ НВП «Авангард», ТОВ СП «Нібулон», ПОСП «Куйбишевське», ПОСП ім. Суворова.

Озимого ячменю по всіх категоріях господарств із площі 12419 га намолочено 41462 тонни при середній урожайності – 33,4 ц/га, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами району - 17,2 тис. тонн зерна при урожайності 41,8 ц/га. Найбільша урожайність в господарствах ПСП «Роднічок» , ТОВ НВП «Авангард», ТОВ «АГРО ЮТАС», ДП ТОВ «НІК ЮТАС» , ТОВ СП «Нібулон», ПОСП ім. Суворова.

Ярого ячменю по району намолочено 40438 тонн із загальної площі 15282 га при середній урожайності 26,5 ц/га, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами району - 5,7 тис. тонн зерна при урожайності 31,5 ц/га. Найвища урожайність в ТОВ СП «Нібулон», ПП АТФ «Агроділо», ТОВ «Пономар», ПОСП ім. Суворова.

Вівса по району зібрано на площі 304 га (100 % до прогнозу) намолочено 539 тонн при середній урожайності – 17,7 ц/га. Гороху по району зібрано на площі 175 га (100 % до прогнозу) намолочено 435 тонн при середній урожайності – 24,8 ц/га. Ріпаку зібрано на площі 500,14 га (100 % до прогнозу), намолочено 1051,8 тонн при урожайності 21,0 ц/га.

Першими завершили збір ранніх зернових культур сільгосппідприємства Снігурівського району: фермерські господарства «Гармонія», ПОСП «Свобода», ПСП «Агрофірма «Роднічок».

В цілому на збиральних роботах працювало, враховуючи залучені, 254 одиниць зернозбиральних комбайнів, на звільнених площах проводиться підготовка ґрунту для посіву озимих сільськогосподарських культур урожаю 2017 року, на цей час фактично підготовлено 37 тис. га. ріллі.

Щиро вітаємо всіх аграріїв району із завершенням збирання ранніх зернових та зернобобових культур врожаю 2016 року. Хочемо Вам побажати: хай втілюються в життя Ваші плани, задуми та сподівання на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу. Хай обходять Вас стороною стихії, а Ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті та доброму здоров'ї. Нехай не переводиться селянський рід на українській землі, а праця відданих їй трударів буде гідно поцінованою. Велика подяка Вам за любов до землі, терпіння і витримку. Щастя, злагоди в кожну домівку. Нехай нива щедро колоситься, здоров'я міцніє, а трудові успіхи примножуються. І дай Боже, щоб і в наступний 2017 рік Снігурівська нива порадувала снігурівчан щедрими врожаями і нелегка хліборобська праця принесла всім хліборобам і їх сім'ям моральне і матеріальне задоволення.

З повагою відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації.

Дата: 26.07.2016    Всі новини розділу →