Андрій Вадатурський про децентралізацію: “Ми стоїмо на порозі історичного моменту”

Сьогодні, 22 червня в залі засідань райдержадміністрації відбулася зустріч народного депутата України Андрія Вадатурського із головами сільських, селищних рад, депутатами місцевих рад Снігурівського району щодо питання реформування місцевого самоврядування.

Андрій Олексійович коротко розповів присутнім учасникам наради про суть цієї реформи. На думку народного депутата важливою перевагою цієї реформи стане збільшення повноважень територіальних громад а також в десятки раз збільшиться бюджет, і як наслідок - громада сама вирішуватиме, на які потреби витрачати ці кошти. Але недоліком є те, що люди бояться об’єднання.

- Я готовий приїжджати в сільські ради, збирати людей і спілкуватися на цю тему. Багато речей є незрозумілими - будемо пояснювати. Але все одно за цією реформою майбутнє. Я готовий ініціювати разом з губернатором Вадимом Меріковим проведення громадських слухань, - підкреслив Андрій Олексійович.

Звертаючись до народного депутата, сільські голови піднімали найбільш болючі питання. Зокрема, голова Центральної сільської ради поскаржився на жахливий стан доріг. Маршрут в довжиною 20 км він подолав за 2 години.

Андрій Вадатурський зазначив, що основна частина коштів в бюджеті, яка передбачена на ремонт доріг, витрачається на погашення заборгованостей. Зрозуміло, що тих мізерних коштів які залишились, не вистачить на ремонт доріг по всій країні. Тому, в випадку децентралізації - саме громада вирішуватиме куди витрачати ці кошти - на дороги, лікарню чи школи.

Також, були такі питання: адміністративна реформа буде проведена до виборів чи після? Чи є сенс обирати сільських голів 25 жовтня 2015 року?

В разі запізнення адмінреформи, якщо вибори пройдуть “старих” територіях, а вже потім відбудеться об’єднання громад, то на думку Андрія Вадатурського через рік-два потрібно буде проводити повторні вибори.

Також сільських голів цікавило, чи можна не закривати більшу частину сільських шкіл району. Зрозуміло, що можна. Але немає сенсу витрачати шалені гроші на утримання школи, яку відвідує 20 учнів.

- Якщо ви хочете мати школу в кожному селі - добре. Але шукайте кошти на її утримання, - сказав Андрій Вадатурський.

На завершення Андрій Вадатурський, що готовий вислухати та обговорити будь-які пропозиції з цього питання.

Дата: 22.06.2015    Всі новини розділу →