Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!

Звіт про проведені консультації з громадськістю з питань децентралізації в Снігурівському районі за 2015 рік

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.04.2015р. №164-р створено районну робочу групу з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Снігурівського району.

В травні 2015 року почалася робота над розробкою проекту перспективного плану формування територіальних громад на території району та паспортів спроможних територіальних громад. На початкових етапах розглядалося створення 3-х територіальних громад. Проте, за рекомендацією Миколаївської ОДА була надана пропозиція щодо створення однієї територіальної громади (лист від 26.05.2015 №01-650/15-05/07) .

24 березня 2015 року заступник голови райдержадміністрації Андрій Бохонок та голова районної ради Валерій Козирєв взяли участь в сесії Василівської сільської ради, на якій відбулося попереднє обговорення Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” з депутатами та представниками Василівської, Павлівської та Тамаринської сільських рад. Розпочавши засідання, голова Василівської сільської ради Іван Гобокан він зазначив, що в районі активно розпочався процес обговорення можливого об’єднання сільських рад, декотрі сільські ради вже прийняли відповідні рішення тому він також виступив з ініціативою можливого об’єднання Василівської, Павлівської, Тамаринської сільських рад в одну громаду. А також виступив з пропозицією щоб саме с.Василівка стала адміністративним центром в разі об’єднання трьох вищезазначених сільських рад. Висловлювали і свою думку представники влади району а також Павлівської і Тамаринської сільських рад. Дискусія та обговорення тривало досить довго але всі учасники зійшлись на тому, що об’єднання громад можливе лише за умови, якщо це дасть позитивний результат. (Посилання на публікацію: http://snigurivka-rda.gov.ua/news.htm?id=1427297777 )

22 червня 2015 року в залі засідань райдержадміністрації відбулася зустріч народного депутата України Андрія Вадатурського із головами сільських, селищних рад, депутатами місцевих рад Снігурівського району щодо питання реформування місцевого самоврядування. Андрій Олексійович розповів присутнім учасникам наради про суть цієї реформи. На думку народного депутата важливою перевагою цієї реформи стане збільшення повноважень територіальних громад а також в десятки раз збільшиться бюджет, і як наслідок – громада сама вирішуватиме, на які потреби витрачати ці кошти (розміщена публікація на сайті РДА: http://snigurivka-rda.gov.ua/news.htm?id=1434986802 ).

8 липня 2015 року в актовій залі Снігурівської музичної школи відбулися громадські слухання з питань реформування місцевого самоврядування, в яких взяли участь голова обласної ради Володимир Луста, голова райдержадміністрації Тетяна Твардовська, заступник голови районної ради Тетяна Мезіна, перший заступник міського голови Олександр Катков, представники Офісу реформ та мешканці району і міста Снігурівка. За словами представників Офісу реформ, кінцевою метою реформування місцевого самоврядування в Україні має стати запровадження ефективної системи надання якісних і доступних публічних послуг, становлення інститутів демократії, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідних територіях, а також узгодження інтересів держави та територіальних громад. Володимир Луста наголосив, що є багато питань і щодо податкового навантаження на місцеві бюджети, і щодо землі, і щодо управління на рівні громад освітою, медициною, культурою та іншими галузями, без яких неможлива життєдіяльність будь-якої громади, і щодо транспортного забезпечення тощо. Працювати є над чим, і працювати ретельно, об’єднавши зусилля не лише сільських голів, а й депутатів усіх рівнів. Усіх тих, у кого є бачення шляхів розв’язання існуючих проблем (Посилання на публікацію: http://www.snigurivka-rda.gov.ua/news.htm?id=1436423108 ).

Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...